Ürün

Salomon S-Lab Exo 2014

I am using Salomon S-Lab Exo range for a long time along with other brands. I tried to test the 2014 Blue colored shorts and shirts. Salomon Exo is a technology that helps to compress muscles and work them more efficiently. This helps you to stand upright with your posture and also compress your quads and hamstrıng muscles on your legs.

Salomon S-Lab Exo 2014 (13)

The new design compared to last year las some differences. More lighter, shorter zip, shorter in length and I found the product less elastic compared to the previous years. Of course we are normal users and not incredibly fit V-Shaped athletes. But these products are designed to serve the market and also the quality of the product is top end. The overall length of the product is shorter. This was something I would prefer the old series where you can put the Tshirts bottom inside your shorts.

Salomon S-Lab Exo 2014 (3)

There are four main colors with black, blue, white and red ones. The back design and the front exo lines where you have the compression is improved. The design espcially focuses more than upraising the chest than shoulders and back spinal area. When you are climbing you lean forward and you feel exo is trying to almost make you feel that you need to have a better posture to breathe better.

Salomon S-Lab Exo 2014 (2)

I liked the product overall. Short zip might be sometimes hard to take it off during CP or drop bag changes but not a big deal for me. Anyway, it is the important location to save weight as well. This product is only 110 grams and that is mainly used coconut fabric.

Salomon S-Lab Exo Zip Tee M Specifications

This tight fitting zip tee provides postural support to your chest and upper body, for comfort on rugged terrain.

Concept/Technology: Exo Sensifit stability – Actilite Pro – Smart Skin
Fabrics: Actilite 3D stretch / Actilite Stretch Mesh Cocona
Zip: ½ Zip with stay down puller
Seams: Flatlock seams
Visual Aspect: Reflective branding front and back
Fit: Skin Fit
Body: Coconut – 29%, PES – 71%-
Insert: PA 80%, EL 20%
Overlay: PU 100%
Weight: 110g
See more: at Castleberg Outdoors and buy it from here

Exo shorts was the second product I tested. I had the White and Black both short and tight versions before and raced them during many races like Transgrancanaria, UTMB These are great products. I liked the improvement in the belt area. All of the Waist elastic mesh can be used for storing gels, keys, soft flask and etc. This is a great improvement and loved it.

Salomon S-Lab Exo 2014 (11)

I can clearly say I can have a 500ml soft flask on hand, another one on my back waist section, minimum 6-7 gels plus even a very very Light windproof can be squeezed on this waist cord 🙂

Salomon S-Lab Exo 2014 (10)

Salomon S-Lab Exo Twinskin Short M Specifications

Run easier, longer and recover better. These shorts combine EXO muscle support, compression and postural support with a lightweight stretch woven outer shell and single layer between thighs to reduce chafing.

Salomon S-Lab Exo 2014 (7)

Concept/Technology: Exo Sensifit stability- Actilite Pro- Twinskin- Smart Skin
Fabrics: Actilite stretch woven- Actilite Stretch Mesh – Actilite Stretch Jersey
Body: Inner brief
Waistband: Elasticated waistband
Pockets: 2 Side pockets; 2 rear pockets; 1 front pocket
Visual Aspect: Reflective branding front and back
Fit: Skin Fit
Composition: – Inner Brief: PA 72%, EL 28%
Overlay: PU 100%- Shell: PES 88%, EL12%
Waistband: PA 59%, EL 41%
Inseam: 26cm/10 inch
Weight: 150g –
See more at: Castleberg Outdoors and buy it from here

WHAT IS SALOMON EXO TECHNOLOGY ?

EXO TECHNOLOGY IS COMPRESSION APPAREL DESIGNED TO HELP YOUR MUSCLES WORK MORE EFFICIENTLY SO THAT YOU CAN RUN LONGER, RUN EASIER, AND RECOVER BETTER. WITH SPECIFIC LEVELS OF SUPPORT AND WARMTH FOR DIFFERENT NEEDS, EXO IS THE ONLY COMPRESSION APPAREL THAT HELPS ATHLETES OF EVERY LEVEL GET THE MOST OUT OF THEIR WORKOUTS.

Some other Exo products tests:

 • http://geziyorum.net/salomon-exo
 • http://geziyorum.net/salomon-pro-exo-s-lab-socks
2 Yorum

2 Comments

 1. günay aladağ

  Haziran 7, 2014 at 8:37 pm

  Selamlar emre bey istanbulda salomon ürünlerini nerede bulabilirim. ayakkabılarını birçok mapazada gördüm ama benim aradığım koşu giysileri ve aksesuarları. sadece salomon ürünleri satan bir bayii var mı acaba? teşekkür ederim.

 2. emre

  Haziran 9, 2014 at 1:39 am

  Merhaba Günay bey, http://www.spx.com.tr adresinden çoğunu görebilirsiniz. Her model olmayabiliyor ama çoğu var. Exo ürünleri Türkiyeye gelmedi ama gelecek seneye. Alternatif olarak benim sitemde http://www.kosuyorum.net Raidlight markası, onunla ilgili bir sorunuz olursa info@kosuyoru.net e mail atabilirsiniz her ihtiyacınızı.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı