Ürün

Salomon Raid Revo 30 Test

Bu haftaki ürün testimizin konuğu Salomon’un macera yarışları ve kısa süreli kamplar için ürettiği RAID REVO 30 sırt çantası. Çantayı DASK Anadolu Dağ Aşma Maratonunda deneme fırsatı buldum. Çantanın boş ağırlığı 670 Gram. Hacmi 30 Litre. Dışında biri fermuarlı tepe gözü, ikisi yanda file derin uzun cep, bir baton koyma cebi, bel kuşaklarında iki tane acil durumda enerji jeli ve değerli malzemelerinizi saklamak için iki küçük cebi bulunmakta.

I tried Salomon Raid Revo 30 in Anatolian Mountain Marathon in Bolu. The pack is 670 grams in empty and the volume is 30 liters. It has zipped top part and long deep meshed pockets on the side to carry out bottles and walking poles. On the waist it has two pockets , zipped to carry gels and small items.

Salomon Raid Revo 30-1

Salomon Raid Revo 30-2 Salomon Raid Revo 30-4 Salomon Raid Revo 30-1

Çantanın iç bölmesinde su torbanızı koyabileceğiniz ve hortumunu sırtınıza astıgınız askıların üstünde bulunan lastikler bulunmakta. 2.5 Litrelik su torbam rahatlıkla sığdı. Burada Raid Devil 25 S-Lab çantamdan farklı olarak su torbasının asılabileceği halkalar yok. Bu torbanın boşaldıkça aşağıya kaymasını sağlıyor. Ayrıca yeni nesil salomon çantalarda su torbasına çantayı açmadan çantanın sırt bölmesinden açılan cırt cırt’lı bir kapakla erişmek mümkün.

salomon-banner

You can findpockets inside the bag to put your bladder and location to stabilize the hose. There are no hangers for the water bladder.

Salomon Raid Revo 30-Malzemeler

Çantanın mataeryali su geçirmiyor. Ağır sağanak yağmur altında 45 dk yürüdük Bolu’da bana mısın demedi. Ancak nemlendiğini ve yarış çantası ve expedisyon çantası olmadığından saatlerce suya dayanasının zor olduğunu söylemek isterim. Çantanın sarı, Gri ve Kırmızı renkleri bulunmakta. Ülkemizdeki Salomon distribütorü CMSSPOR’un dükkanlarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

The pack is water proof, testin in heavy rain but not an expedition style bag where you should not take to Everest 🙂 The pack has yellow, grey and red in color combinations.

Salomon Raid Revo 30-6 Salomon Raid Revo 30 - 7 Salomon Raid Revo 30 - 8

Çantanın alt tarafında bulunan iki delik vasıtasıyla ; eğer çantanıza su ya da kum girerse buradan tahliye oluyor. Sırt bölümünde iç tarafta ayrıca iki cep var. Bunun dışında kapaktaki cep fileli; ıslak kıyafetlerimi burada bekletip güneş açında başımın arkasından güneş alan ilk bölge olmasından dolayı kurutmayı tercih ettim ve işe yaradı. Göğüs perlonu bana biraz kısa geldi. Göğüs kafesi daha büyük kişilerde burada minikbir sorun çıkabilir. Bel perlonu fazlası ile uzun, bel çevresi kalın kişilerde rahatlıkla kullanabilir. Çantanın  ön yüzünde bir çok ip, kazma, baton sıkıştırılacak ve ek perlon bağlanacak nokta var. Ancak ben özellikle mat sıkıştırmak ve bağlamak için çantanın alt kısmına bir perlon seti konmasını tercih ederdim. Çantanın yanındaki perlonlar ile çantanızın hacmini küçültebilirsiniz. Bu çanta benim MSR ZOID 1.5 Çadırımı rahatlıkla içerisine aldı.

The pack has two small holes in the bottom for water and sand draining. The mesh pocket on top is good to make some wet socks to leave it dry while you continue walking. The chest strap is short how ever the waist one is extra long. The pack got MSR ZOID 1.5 Tent inside easily.

Salomon Raid Revo - 9

Üründe gece kullanımı için reflektör bantlar fazla yok. Salomon’un her ayakkabısında da bu reflektörleri bulmak mümkün.Yeni model çantalarından bunların daha fazla kullanılması gece yarışlarında daha fazla destek olacaktır biz yarışmacılara… Ürün özetle çok hafif; yeterli miktarda. Sırtınız inanılmaz rahat ediyor. Koşarken bir ara hissetmiyordum. Teri yansıtmıyor ve sırt havalandırması muhteşem. İçine ben kendi eşyalarımı koydum ve 7-8 kilo ile yarıştım. Seneye DASK’ta bu sayıyı daha da aşağıya çekmek istiyorum.  Bu çantada gördüğüm en önemli eksik; göğüs kısmına eklenebilecek ek bir çanta idi. Salomon Raid Devil s-Lab’ımın çantasını buna takmaya çalıştım. Aynı seriden gelmelerine rağmen perlon tokaları olmadan uymadı. Hoş; ben kendim birer kemer tokası alarak bunu ileride yapmayı planlıyorum.Ya da bulursam Raid Devil s-Lab 40 almayı… Öyle olursa bu 3. çantam olucak 🙂

Not much reflection straps to be visible at nights. The packs back padded part is confortable. What i missed in this bag was the water bottle adaptors and front pocket adaptor system, which is applicable in Raid Devil S-Lab 25 and Raid Devil s-Lab 40 respectively.

Salomon Raid Devil 25 S-Lab ve Salomon Raid Devil 40 S-Lab Çantalar (Packs)

slab25devil slab40devil

Other Salomon Reviews / Diğer Salomon Ürün İncelemeleri


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı