Ürün

Salomon Exo Calf IV

I am using Salomon Exo Calf II for 4 years. I raced them in even my first marathon, in adventure races, in mountain marathons in UTMB CCC, UTMB TDS, Northampton Ultra and during my trail runs and gear tests.

When i begin running during 2004 with adventure races i had a lot of cramps in my calf and back side of quads. This was due to i was not trained well, lack of magnesium and salt and not drinking enough water. Then i started training well this started happening less and less. However when i was increasing my distances like marathon, ultra marathon and mountain marathons; i started discovering and researching about the benefits of compression technology.


salomon-banner
Compression Socks

I had some researched and found an article on WiseGEEK stating about compression socks:

Compression socks are specialized hosiery items designed to provide extra support and increase blood circulation.  Some compression sock manufacturers may also use the term support socks to describe their product.  Compression socks are not to be confused with traditional dress socks or non-compression diabetic socks, although they may look similar.  The main purpose of compression socks is to provide graduated pressure on the lower leg and foot.  Traditional dress and athletic socks offer some degree of compression, but not enough to be considered therapeutic.

The key to understanding compression socks lies in their graduated pressure application.  Throughout an average day, the body pumps blood to all of the extremities as equally as it can. At the very least, all of this blood pooling can cause fatigue and leg cramps. Elevating the legs and feet may alleviate the pain temporarily, but it often returns after a few hours of constant standing or walking.

Salomon Exo Technology

I met with the Salomon Exo Calves ( the red ones above picture) by a courtesy product samples sent by Salomon HQ to Salomon Turkey when i was living there. I used them for year. It protected my calves from cramping due to its compression technology and honeycomb design which enables blood flow properly to my muscles.

After a while when you use them frequently and of course wash them, they started get loose as all of other fabrics. This took a quite while so in terms of return on investment spending around 40-60 USD coast for these socks will benefit you at least one year of proper usage of this product. I normally do not use them in shorter runs like 5-15km, but rather longer runs over 20kms in trails especially if the trail has some realy ascent. You click on the below picture to visit Salomon Exo Technologies.

 

Salomon team also created a series of Videos that show the benefits of EXO Sensifit technology where they use in shorts, calf socks, shirts and tanks. You can see these videos below.

Then as i saw the white collection when Killian Jornet is wearing it during UTMB and Western states, i was waiting to get one pair. Thanks to Castleberg Outdoors, they secured one for me and i got them 2 weeks ago.


I also wrote 2 years ago a review about EXO technologies where you can find them here.


The red striped white and grey Salomon Exo Calf edition number IV has definately better fabric quality and elasticisity. The old version of Exo Calf II was very tought to wear and remove it. there are long and regular versions of Exo calfs which means if you are taller than 180cm or 6ft, you should go for the longer one. I like bright red colors. But i expect to see Exo Calfs especially in Yellow, Red na dmay be Minim Series Packlite Jacket matching Blue 🙂

Salomon Verdict :Run easier, longer & recover better. EXO technology calf supports that improve performance and recovery by supporting muscles and increasing blood flow.

Specs for Salomon EXO IV Calf

Feature: Skin Fit
Technology: EXO SENSIFIT STABILITY – SMART SKIN™
Fabrics: actiLITE™ L jersey – ClimaUV™ 50+ – LYCRA®SPORT

Other Salomon Products Reviews

You can buy Salomon Exo Products from CastlebergOutdoors. Click here to see their range.

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı