Salomon Advanced Skin S-Lab Set Test

Bu hafta sonu UTMB CCC öncesi son iki antremanımı yaparak 21 haftalık antreman serüvenime noktayı koydum. Saolsun Salomon Türkiye (CMSSpor) bana desteklerini hiç esirgemedi ve bana yarışta kullanmam için Salomon Advanced Skin S-lab Pack Set çanta, Salomon Minim Packlite Ultra Light Goretex yağmurluk ve Salomon XT Vest (Hafif yelek) vererek donanım eksiklerimi giderdi; tekrar teşekkürler.

Salomon Turkey supported me with Salomon Advanced Skin S-lab Pack Set, Salomon Minim Packlite Ultra Light Goretex Jacket and Salomon XT Vest before UTMB CCC;  which i really appreciate. Thanks a lot for their support !

 

Pazar günü yelek şeklinde olan çantamı denedim ve yarışa ekipmanlarımı azaltarak girmeye sebep olacağını düşündüğümden kesinlikle bu çanta ile girmeye kara verdim. Mevcut çantamın yarısı ağırlığında olması yani 300 Gram olması bana 300 gram daha hafiflik kazandıracak. Çantanın alt tarafta hem koşarken videosunu hem de İngilizce okuyucular için hazırladığım test videosunu izleyebilirsiniz.

salomon-banner

I have preferred to use this pack instead of my Salomon XT Wings 5; where this pack is only 300 grams in weight and gave me the opportunity to leave some stuff and be lighter 🙂

As i will summarize the below features in Turkish only; you can watch the full English narrated 3 minute test video on below. 🙂

Çantanın videoda anlatıldığı gibi ön sol tarafında velcro bantla tutturulmuş fermuarlı bir anahtar, jel ve koruma cebi var. Tüm Salomon yarış çantalarında olduğu gibi acil durum düdüğü mevcut. Bu çanta ise diğerlerinden farklı olarak ayrıca acil durum battaniyesi de içermekte. Çantanın su torbası izolasyonlu ve su borusu da aynı şekilde ısı isolasyon korumalı. Bu size serin su içme fırsatını uzun süre sağlıyor.

Sırt kısmında ince filden bir diklemesine uzun göz yağmurluk ve küçük tefek eşyalarınızı rahatlıkla alabilecek durumda. Aynı şekilde filmde görebileceğiniz gibi yanlarda fileden ama fermuarlı küçük cepleri var. Buralara kafa feneri, para ya da küçük yiyecekler konulabilir.

Sırtınızı kesinlikle terletmeyen yapıya sahip bu çantada su torbası ile sırtınızın arasında izolasyon ve hefes alabilir delikli kumaştan üretilmiş bir ağ var. Bu ağ sizlerin rahat etmenizi ve hava dolaşımı ile sırtınızın çantaya yapışmasını engelliyor.Yarışa gitmeden önce Fırat ile aşağıdaki video’da son durumu anlattık. Hem yürüdük, hem koştuk, hem tırmandık, bir ara ormanda kaybolduk ama eğlendik. Bu antreman benim için çok önemli idi çünkü malzeme ve çantamın testini yaparak doğru seçimi yapmak zorundaydım. Tüm bu 21 haftanın en az yüzde 70’inde bana moral veren, koşan, antremanlarımı aksattığımda uyaran, beslenme ve teknik konusunda destekleyen Fırat Gürler’e teşekkür ederim. Benimle beraber yaşadığı bu ağır antremanları kendi bilgisi ile yoğurup şimdi bunları ders verdiği öğrencilerine aktarıyor ve onları hazırlıyor…

Salomon elit atleti Killian Jornet’in giydiği ve gıpta ile baktığım bu çantaya sahip olup kullanmak bile ayrı keyif. Salomon Labaratuarları insan anatomisi ve tasarım konusunda dünyanın en gelişmiş spor malzemelerini üretiyorlar. Özellikle kumaş kalitesi ve hafiflik konusunda son 3-4 yılda çok ciddi far kaydettiklerini birebir gözlemlemekteyim. Tebrikler…


Paylaş

“Salomon Advanced Skin S-Lab Set Test” üzerine 5 yorum

 1. This is by far the best review of this pack on the web. Well done! I will buy the pack, but before that I’m curious about the volume of zipper pocket on the back. When trail-running in winter I will have my light insulating jacket (Patagonia nano puff pullover) and a small emergency medical kit pack in my backpack. (I live in Hong Kong.) But the first video shows maybe the zipper pocket is too small for me. Would you please post a few photos to show the size of the pocket? Anyway, it’s an excellent review. Thanks.

 2. great review! now I know I can buy that one, I’ve been very dissapointed with other packs on 4+ hr runs. This one should be perfect!
  Thanks and keep on running,
  Axel

 3. Good video. The thing that is awesome about this pack is it sits high on your shoulders. Makes for better while running. Also the two chest straps do not “lock” in like others in tha past. They just kind of quietly snap in. Awesome pack.

 4. Hi!

  Thanks for your review.
  I just got this pack and it is really nice to run with but I find it hard to bring all the UTMB mandatory equipment in it. Did you attached some of the equipment outside the pack?

 5. I really enjoy reading your website! It is full with great articles, stories and reviews! Thank you 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir