Ürün

Salomon Advanced Skin S-Lab Set Test

Bu hafta sonu UTMB CCC öncesi son iki antremanımı yaparak 21 haftalık antreman serüvenime noktayı koydum. Saolsun Salomon Türkiye (CMSSpor) bana desteklerini hiç esirgemedi ve bana yarışta kullanmam için Salomon Advanced Skin S-lab Pack Set çanta, Salomon Minim Packlite Ultra Light Goretex yağmurluk ve Salomon XT Vest (Hafif yelek) vererek donanım eksiklerimi giderdi; tekrar teşekkürler.

Salomon Turkey supported me with Salomon Advanced Skin S-lab Pack Set, Salomon Minim Packlite Ultra Light Goretex Jacket and Salomon XT Vest before UTMB CCC;  which i really appreciate. Thanks a lot for their support !

 

Pazar günü yelek şeklinde olan çantamı denedim ve yarışa ekipmanlarımı azaltarak girmeye sebep olacağını düşündüğümden kesinlikle bu çanta ile girmeye kara verdim. Mevcut çantamın yarısı ağırlığında olması yani 300 Gram olması bana 300 gram daha hafiflik kazandıracak. Çantanın alt tarafta hem koşarken videosunu hem de İngilizce okuyucular için hazırladığım test videosunu izleyebilirsiniz.

salomon-banner

I have preferred to use this pack instead of my Salomon XT Wings 5; where this pack is only 300 grams in weight and gave me the opportunity to leave some stuff and be lighter 🙂

As i will summarize the below features in Turkish only; you can watch the full English narrated 3 minute test video on below. 🙂

Çantanın videoda anlatıldığı gibi ön sol tarafında velcro bantla tutturulmuş fermuarlı bir anahtar, jel ve koruma cebi var. Tüm Salomon yarış çantalarında olduğu gibi acil durum düdüğü mevcut. Bu çanta ise diğerlerinden farklı olarak ayrıca acil durum battaniyesi de içermekte. Çantanın su torbası izolasyonlu ve su borusu da aynı şekilde ısı isolasyon korumalı. Bu size serin su içme fırsatını uzun süre sağlıyor.

Sırt kısmında ince filden bir diklemesine uzun göz yağmurluk ve küçük tefek eşyalarınızı rahatlıkla alabilecek durumda. Aynı şekilde filmde görebileceğiniz gibi yanlarda fileden ama fermuarlı küçük cepleri var. Buralara kafa feneri, para ya da küçük yiyecekler konulabilir.

Sırtınızı kesinlikle terletmeyen yapıya sahip bu çantada su torbası ile sırtınızın arasında izolasyon ve hefes alabilir delikli kumaştan üretilmiş bir ağ var. Bu ağ sizlerin rahat etmenizi ve hava dolaşımı ile sırtınızın çantaya yapışmasını engelliyor.Yarışa gitmeden önce Fırat ile aşağıdaki video’da son durumu anlattık. Hem yürüdük, hem koştuk, hem tırmandık, bir ara ormanda kaybolduk ama eğlendik. Bu antreman benim için çok önemli idi çünkü malzeme ve çantamın testini yaparak doğru seçimi yapmak zorundaydım. Tüm bu 21 haftanın en az yüzde 70’inde bana moral veren, koşan, antremanlarımı aksattığımda uyaran, beslenme ve teknik konusunda destekleyen Fırat Gürler’e teşekkür ederim. Benimle beraber yaşadığı bu ağır antremanları kendi bilgisi ile yoğurup şimdi bunları ders verdiği öğrencilerine aktarıyor ve onları hazırlıyor…

Salomon elit atleti Killian Jornet’in giydiği ve gıpta ile baktığım bu çantaya sahip olup kullanmak bile ayrı keyif. Salomon Labaratuarları insan anatomisi ve tasarım konusunda dünyanın en gelişmiş spor malzemelerini üretiyorlar. Özellikle kumaş kalitesi ve hafiflik konusunda son 3-4 yılda çok ciddi far kaydettiklerini birebir gözlemlemekteyim. Tebrikler…


5 Yorum

5 Comments

 1. Taylor Anderson

  Kasım 8, 2010 at 4:40 pm

  This is by far the best review of this pack on the web. Well done! I will buy the pack, but before that I’m curious about the volume of zipper pocket on the back. When trail-running in winter I will have my light insulating jacket (Patagonia nano puff pullover) and a small emergency medical kit pack in my backpack. (I live in Hong Kong.) But the first video shows maybe the zipper pocket is too small for me. Would you please post a few photos to show the size of the pocket? Anyway, it’s an excellent review. Thanks.

 2. Axel

  Ocak 22, 2011 at 11:11 am

  great review! now I know I can buy that one, I’ve been very dissapointed with other packs on 4+ hr runs. This one should be perfect!
  Thanks and keep on running,
  Axel

 3. John Golden

  Ocak 29, 2011 at 4:14 am

  Good video. The thing that is awesome about this pack is it sits high on your shoulders. Makes for better while running. Also the two chest straps do not “lock” in like others in tha past. They just kind of quietly snap in. Awesome pack.

 4. Erik

  Mayıs 12, 2011 at 9:00 am

  Hi!

  Thanks for your review.
  I just got this pack and it is really nice to run with but I find it hard to bring all the UTMB mandatory equipment in it. Did you attached some of the equipment outside the pack?

 5. Birant

  Şubat 8, 2012 at 6:48 pm

  I really enjoy reading your website! It is full with great articles, stories and reviews! Thank you 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı