Salomon 2012

Salomon 2012 Koleksiyonu / Collection

Salomon sonbahar ve kış sezonu ve önümüzdeki sezon bahar ve yaz aylarında kullanılacak arazi koşusu gamını güney Fransada her sene düzenlediği Ispanyol dünyaca ünlü atleti Killian Jornet danışmanlığında yapılan Killian’s Classic dağ koşusu etkinliği öncesinde basına tanıttı.

Salomon has shown some bits of It’s Fall and Summer 2012 Prototype materials in the presious events like Killian’s Klassic in France and Western States.

Ürünlerin özellikle 2012 yılında beyaz ve kırmızının farklı bir tonu ağırlıklı olduğu göze çarpıyor. Kan dolaşımını control eden ve daha rahat nefes almayı sağlayan Exo Tshirtler, Alt bacak kramp engelleyen ve performans arttıran Calf Corapları gene bu sene beyaz ve farklı noktalardan baskı yapacak şekilde geliştirilmiş.

The most important change is usage of Red and White colors rather than Black in shorts, Thisrts and Exo materials where muscle fatigue, cramps are being prevented and breathability is important.

salomon-banner

2012 aylarında gelmesini beklediğimiz bir diğer ürün ise kollarda kullanılan gene Exo özellikli ve fosforlu kolluklar. Rüzgardan ve güneşten koruyan ultraviyole özellikli bu ürün sıcak yarışlarda ve sabah kolların ısınması için kullanılmakta. Pazu kısmında kan dolaşımı için exo petek kumaşı görmekteyiz.

In summer, we might see Exo Arm Sleeves with reflective material for early morning or summer night runs.

Exo Tight denilen uzun, ¾ ve Kısa versiyonları bulunan sort tayt karışımı ürünlerde bu sene gene kırmızı beyaz renkler ve jel ve barlar için kolay erişilebilir cepler konulmuş. Salomon pazarlama direktörü Voleg’I üzerinde görüyorsunuz.

Revelaed on it’s Facebook Fan page, Salomon marketing Manager Mr. Voleg shows the bits of the new Exo shorts that can house many jells to easy access during trail running sessions. Mind the White and different tone of Salomon Red color.

Bu sene UTMB için 12 litrelik versiyonu çıkarılan Advanced Skin S-Lab 12 L ise 2012 yılında seri üretime geçecek ve UTMB öncesi sınırlı sayıda ülkelere dağıtıldı. İngiltere pazarı için sadece 4 adet gönderilen üründen bir tanesini UTMB TDS yarışı sırasında kullanacağım ve ürünün testini en kısa sürede gerçekleştirerek beğeninize sunacağım.

 I will be testing the one of four shipped Advanced Skin S-Lab 12L packs to UK and write about it in detail. The pack is awesome and has major changes to Advanced Skin 5. I will be using it in UTMB TDS this summer as well.

Bu sene Western States 100 Mil yarışında tarihinde ilk defa Avrupa kökenli biri yarışı birinci bitirdi. Killian Jornet en yakın rakibinden çok az farkla geçen sene sıcak ve tecrübesizliğinden ötürü 3. Bitirdiği yarışta zafere ulaştı. Killian b u sene çok özel prototip bir kısa kollu, güneşten koruyan ve son derece hafif bir S-Lab ürünü giydi. Bu ürünle ilgili 2012 yazında benim kesinlikle beklentilerim oluştu ve ticari bir ürün olabileceğini düşünüyorum.

Killian won the Western States 100 Miles and took the top buckle to Europe for the first time. During his previous journey he and his team learned a lot about hydration and running in the hot. This year Salomon Labs supported him with a special hand bottle and jersey which is very light and protective for sun.

Ancak benim T-Shirtten daha çok dikkatimi çen çok farklı bir malzemeden üretilen son derece esnek, jelden biraz daha yoğun bir materyalden üretilen el mataraları idi. 350-400 ML civari bir hacme sahip olduğunu düşündüğüm bu mataranın bir  fotoğrafı da Avustralyalı ultra maratoncunun Fransa kampında çektiği video’da göründü. Benim de sahip olduğum Advanced skin s-Lab 12’nin de içindeki 1.5 litrelik su torbasının da bu maddeden yapılmış olduğunu ve Source markası yerine Salomon markası taşıdığını farkettim. Ürün çok kolay temizlenebiliyor ve
bakteriden çok kolay şekilde ayrıştırılabiliyor ve daha yumuşak oldugundan sırtınızı kesinlikle rahatsız etmiyor.

But the important product and material was the hand held bottles that Killian used with special gloves. When I received my Advanced Skin 12 pack, I mentioned that Salomon has quit using source bladders and developed it’s own bladder technology which is anti-bacterial and more
softer on material , which enables very easy cleaning.

Fotoğrafta Killian’ın Western States’te kullandığı mataraların eline özel eldiveni ile takıldığını görüyoruz.

salomon-banner

Diğer yeni olacağını düşündüğüm ürünlerden bir kaçı ise aşağıdaki fotoğrafta çok yeni yarışmaya katılan Salomon sporcusunun üzerinde görmekteyiz. Gene kırmızı beyaz ağırlıkta 2012 prototipi olduğunu düşündüğüm Advanced Skin S-Lab 5 sırt çantası daha ince ve derin su bidonları ceplerine sahip. Sağ göğüs cebi farklı ve su mataralarının ağız kapaklarından Killian’ın kullandığına benzer olduğunu görüyoruz. Ayrıca sporcunun Exo kolsuz Tshirtü ve Shortu gene prototip 2012 yaz kolleksiyonunun yeni çalışmalarına benziyor.

During the past weeks, I have mentioned some other materials which might be normal to some trail runners but took my attention. I believe you can see clearly the new prototype or modified version of Advanced Skin Pack for summer with more longer bottle pockets, inserted with new blue bottles that Killian uses and red white colors. The shorts and exo materials are pretty much looks new like summer 2012 versions. Hope so 😉 

Killian Western States’de gene prototip Slab ayakkabılar kullandı. 2012’nin rengi olan kırmızı ve beyaz ağırlık ayakkabı da S-Lab 4  ayakkabının dilinin küçültülmesi ve hafifletilmesi bu üründe de kullanılmış.

New S-Lab shoes with more smaller tongue pocket, new Red / white colors looks like a mixture of Slab and Cross Max, but we will see.

2011 yazından itibaren raflarda yerini almaya başlayan 4-5 adet farklı renk seçeneği bulunan Speed Cross 3’ün ise çok daha fazla iyileştirildiğini Salomon’da çalışan arkadaşlarımdan duydum. Ama denemedim. Salomon’un en beğendiğim ayakkabısı olan SP serisinin 3. Versiyonunu Internet üzerinden siparişleri alınmaya başlandı.

Finally Speed Cross 3 has launched with may different color options where I liked the standard black and yellow tones.


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir