Pizarro

Pizarro, Bermondsley sokağı üstünde bulunan Jose Pizarro isimli şefin ikinci restoranı. Tapas ve İspanyol yemekleri üzerine harika bir restoran daha.

Restorana girdikten sonra karşınıza bar bölümü çıkıyor. Öğlen vakti burası aslında bayağı boş ama akşam bu bar dolu ve İspanyol tapas yemeklerinin bir kültür geleneği olarak bar tıklım tıkış olabiliyor. Bu restoran diğerine göre yaş ortalaması daha yüksek. Jose ise tam anlamıyla bir curcuna ve biz orayı da çok seviyoruz.

Girdikten sonra güler yüzlü ve tabiiki de çoğu ispanyol garsonlar sizi yerinize yerleştiriyor. Pencere önünde yanyana oturabileceğiniz alanlar gayet keyifli. Buradan sokağı inceleyebilirsiniz. Bermondsley Street akşam muhabbeti ve geleni geçeni çok olan bir yer. Daha önceden yazdığımız Zucca‘da gene burada bulunuyor.

İçeride çok büyük bir masa var ve bu masada paylaşarak oturan aileler ya da gençler oluyor. Ayrıca arkaya doğruda oturacak bir çok iki ve dört kişilik masalar mevcut. Rezervasyon almıyorlar. Gelen bekliyor ve ilk gelen oturuyor.

Oturur otrmaz güzel ekmekler ve domates soslu küçük bir aperatif geliyor. Siz bununla oyalanırken mönüden yemeklerinizi seçebiliyorsunuz. Çok geniş bir şarap seçeneği olduğunu Londra’da yaşayan biri olarak belirtmeme gerek yok sanırım.

Ekmekler nefis ! Üstüne bir de meşhur İspanyol Chorizo (sucuk) söylüyorum. Fiyat ve porsiyona göre yediğim en iyilerinden biri. Sedef ise harika bir salata alıyor, şeftali ve manchego peyniri karışımlı…

Ana yemeklerimiz için seçimler balık ve kuzu eti. Tam kıvamında pişirilmiş. Biz yemekleri fiyat oranına ve porsiyonuna göre uygun bulduk. Ama aklımız ya masaya gelen 4 kişilik kuzu kolunda kaldı. Harika kokuyordu ve presentasyonu süperdi. Siz giderseniz denemenizi öneririm.

Dayanamıyoruz ve tatlı için armutlu sorbe ve bademli kek alıyoruz. Yediğimiz en iyi talılardan biri. Gerçekten çok başarılı.

Bir restoranla ilgili negatif yorum yapmak bzen çok beğendiyseniz çok zor. ancak garsonlar süper güler yüzlü ve sıcak kanlı, ancak sevris bazen anormal yavaşlayabiliyor. Yemeğiniz geç gelebilir, başlangıçlar ışık hızı ile gelse bile basit bir espresso 20 dakikayı bulabilir. Ben restoranın yeni açılmasına vermiştim bunu. Bir diğer konu ise Tuvalet maalesef bu büyüklükte bir restoran için sadece birer tane ve kesinlikle yetmiyor. Özellikle bu tarz restoranlarda çok uzun süre oturulup grupça gidilip çok yenildiğinden kuyruklara kalmak komik oluyor.

Biz kesinlikle Jose ile beraber İngilterede2ki en iyi 10 tapas restoranından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ancak tabii ki her zaman gönlümüzdeki yer Barrafina. Onunla kıyaslamak epey zor ama Jpse Pizarro’nun gerçekten çok farklı iki restoranı her an yanı başımızda ve listemizde…

Adres: 104 Bermondsey Street, London, SE1
Tel:
(020) 7378 9455
Web:
www.josepizarro.com

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir