Pekmen Doğal Enerji Yiyecekleri

Enerji yiyecekleri konusunda PEKMEN firması saolsun uzun yolculuklarda sürekli bana desteğini esirgemiyor. Siz de bu tarz sporları yapıyorsanız denemenizi tavsiye ederim. Ama aslında Pekmen’in yararları çocuk sağlığı ve gelişiminde . İlkokul Seviyesinden başlayarak hatta daha erken PEKMEN’in Çocukların bedensel gelişimine katkısını alttaki yazıda Sayın dostum Süleyman Evren özetlemiş…

Pekmen hakkında daha detaylı bilgi için ise lütfen tıklayınız.

Ülkemiz insanının daha çok tahıl ile beslendiği ve protein ihtiyacının karşılanmadığı bilinmektedir. Türk çocuklarında yapılan bir araştırmada, %90’nının B2 ve B6 vitamini yönünden yetersiz beslendiği ortaya çıkmıştır. Süt ve süt ürünlerinin de az tüketilmesi nedeniyle, özellikle kadınlarımızda kalsiyum eksikliği saptanmaktadır. Bunun yanında çinko, demir gibi pek çok gerekli minareleri de, tahıla dayalı beslenme şekli nedeniyle doğru dürüst alınamamaktadır.

Bütün bu eksiklikler ileri yaşlarda problemler çıkartmakta ve tedavisi Türkiye’ye çok pahalıya mal olmaktadır. Ayrıca fiziksel ve zihinsel üstün insan yetiştirmek için de beslenmenin önemi artık herkesin malumudur.
Pekmen: Esas olarak fındık veya yerfıstığı gibi kuru yemişler, pekmez ve şekerden oluşan bir üründür. Yüksek enerjisi, kalsiyum ve besin değerleri ile insan sağlığı için inanılmaz derecede faydalıdır. Özellikle çocuklar, yaşlılar, hamile ve emziren hanımlar, çok enerji tüketen ve bedensel olarak çalışan kimseler ve sporcular için bulunmaz bir nimettir. PEKMEN ‘in piyasadaki kakaolu ve fındıklı kremalardan farkı; trans yağ, doymuş yağ ve katkı malzemesi bulundurmamasıdır.

Her gün bir kaşık pekmez:
Pekmez hızla kana karışabilecek nitelikte bir gıda maddesi olduğundan acil enerji ihtiyacı için gerekli bir gıda maddesidir. İki yemek kaşığı (20 g) pekmez insan vücudu için çok değerli olan 2 mg demir, 80 mg kalsiyum ve 58 kcal enerjiyi içermektedir. Büyüme çağındaki çocuklar, işçiler, sporcular, gebe emzikli anneler için eşsiz bir gıda maddesidir
Pekmezde bulunan glikoz ve fruktoz, sindirim sisteminde parçalanmaya ihtiyaç duymaksızın kana basit difüzyon ile geçebilmektedir. Böylece vücut yaklaşık 30 dakika gibi kısa bir sürede enerji kazanmaktadır

Beynin tek enerji kaynağı olan glikoz zengini pekmez, çocukların sağlıklı gelişmelerinde önemli yer tutuyor.

Her gün bir avuç kuruyemiş:

Neden PEKMEN?

Ülkemizde pekmezde kuru yemişlerde Anadolu’da yoğun şekilde üretilmekte. Ancak yeterince ilgi görmediğinden endüstride pek değerlendirilememekte. Pekmen beslenme açısında çok kıymetli olduğuna inandığı bu ürünleri ekonomiye kazandırmayı hedeflemiştir.

Pekmen; ürünlerinde kullandığı hammaddeleri seçerken yüksek kalite standartlarını dikkate alır. Tüm gıda üretim ilkelerine ve hijyen prensiplerine en üst düzeyde özen göstererek, sağlıklı ürünler üretmeyi hedeflemiştir.

Pekmen ürünleri; aroma, koruyucu, boya, trans yağ gibi insan sağlığına zarar verecek ürünler içermez.

Pekmen; özenle hazırladığı ürünleri, yüksek besin değerlerinin yanında damak zevkinden de ödün vermeden hazırlar.

Başlıca faydaları
  • Kansızlık ve halsizliğe iyi gelir
  • Hastalık ve enfeksiyonlardan korur.
  • Cinsel gücü artırır.
  • Beyin gibi yumuşak dokuları besler.
  • Çocuklarda yeni hücrelerin oluşumuna faydalı olur
  • Kan dolaşımı, hazım, sinir, iştah, diş-kemik ve deri sağlığı için faydalıdır.
  • Protein (~%10,38), Vitamin E, B1, B2, B3, B6, Magnezyum, Fosfor, Bakır, Sodyum, Demir (~37 mg/kg), Çinko, Kalsiyum


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir