Nathan HPL#020 Test

Alperle cumartesi sabah erkenden çıktık ve 7:55 gibi Belgradda favori trail parkurumda koşmaya başladık. Tamamen konuşabileceğimiz hız seviyesinde 2 saat 15 dakika koştuk. Koşu sırasında yeni test için fırsatını bulduğum Nathan firmasına ait NATHAN HPL#020 Yarış yeleğini test ettik.

Ancak teste gelmeden önce Ayvad bendinden tam 2 saat 15 dakika boyunca 8 tane köpek ile koştuğumuzu ve sürekli bizi takip ettiklerini ve pes etmediklerini belirtmek isterim. Dazer, köpek kovucu almak lazımmış ama bize bir zararları olmadı köpeciklerin 🙂

Yarış yeleği içindeki 2 lirelik su torbası ile beraber 250 Gram Ağırlığında. Önde iki cebi var, bunlardan biri fermuarlı. Telefonunuzu, kimlik, kredi kartı gibi önemli eşyalarınızı koyabilirsiniz. Ağ şeklinde diğer ceplerinden biri büzülebiliyor ve enerji jelleri ve şekerlemelerinizi rahatlıkla alıyor.  Önden çok basit bir şekilde klips ile bağlanıyor ve su borusu her yerde sallanmıyor ve bu klipse tutturulabiliyor.

Arkada iki bölüm var. Su torbasının olduğu bölüme 1.2 litre civarı bir su koyarsanız, bir yağmurluk, şapka ve başka ıvır zıvırları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca ikinci bir arka fermuarlı göz ise gene yiyecek ve yarış için gerekli fener, çakı ve küçük bir ilk yardım setini alabilir. Nathan su torbaları, yarış yelekleri ve bel çantaları ve koşuculara , uzun maratonculara yönelik sıvı alım ürünleri geliştiriyor ve kendini bir labaratuar olarak konumluyor.

Ürün Web Sitesi :  http://www.nathansports.com/our-products/hydrationnutrition/race-vests/hpl-020

Alper doğuştan test edici pozu verdiğinden onu da eklemek istedim. Yoksa arkasında bir Kangal köpeği mi var ondan mı böyle 🙂

Şaka bir yana Nathan’ın 3 noktadan kol altında bağlanan ve ayarlanan perlonları ise yeleğin tamamen sırtınıza oturması vs sırtınızda bir sey olmadığını hissetmenizi sağlıyor. Normalda satış fiyatı 80 USD olan bu ürün Amazon’da şu anda 59 USD. Macera yarışı sevenlere önele duyurulur.

Ayrıca diğer bir test ettiğim ürün ise MOEBEN Kol Isıtıcı ürünler idi. Bu ürünlerin amacı sabahları ve serin havalarda koşarken, belirli bir saat sonra  havanın ısınması ile uzun kollu ürünlerin kolarını kıvırma zorluğunu ortandan kaldırması. Hem kolunuzu ısıtması, hem de sıcaklık artında terinizi silebiliecek şekilde el bileklerinize doğru sıvanması. Siyah renk olmasına rağmen UV etkisi çok kuvvetli ve kollarınızın güneşte yanmasını engelliyor. Moe ve Ben isimli iki çocuğa sahip ultramaratoncu Shannon Griefer tarafından ürteilen bu ürünler gene Amazon’dan 22 USD’ye alınabilir.

Ürün Sayfası: http://www.moeben.com/

Haftasonu özetle çok keyifli idi… Paylaştığı için Alper Dalkılıç’a teşekkürler… Bunlar da koşu sırasında çektiğimiz fotoğraflar… 3 Nisan 2010, Belgrad Ormanı, Ayvad Bendi, Istanbul.


Paylaş

“Nathan HPL#020 Test” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir