Müze

Museum of Aviation

Atlanta`ya gittiğimde  lise yıllarımdan kalma hobim olan uçaklarla ilgili en büyük hayallerimden birini gerçekleştirdim ve dünyanın en büyük ikinci hava müzesinde yaklaşık 2 saat vakit geçirdik. Üniversite’den dostum Ahmet Urtan ile beraber sıcak Atlanta gününde kapalı hangarlarda görmek istediğim dünyadaki tüm önemli uçakları görme fırsatını buldum.

museum-of-aviation (11)

Hava müzesi devasa bir yer. Aşağıda yer alan fotoğraflardan zaten ne kadar büyük olduğunu anlamışsınızdır. Bir den fazla bölümü olan hava müzesinde 1. Dünya Savaşı, 2. Dünya Savaşı, Kore, Vietnam, Soğuk savaş ve Körfez savaşı gibi bölümler bulunmakta.

museum-of-aviation (1)

Savaş hiç bir zaman keyifli bir şey değil. Ancak savaş teknolojisi, tonlarca kiloluk uçakların havada kalması, bunun üzerine yapılan teknolojik gelişmeler tabii ki de insanlarda ve bende de merak uyandırmakta. Yıllar boyunca bunun nasıl geliştiğini görmek için bu tarz bir müzeyi gezmenizi öneririm.

museum-of-aviation (15)

Müzenin dışında dev uçaklar var. Bunlar Başkanlık uçağı, yolcu ve nakliye uçakları. Onun dışında B-52, B-1 ya da U-2 gibi dünyada çok zor görebileceğiniz uçaklarda bulunmakta.

museum-of-aviation (7)

museum-of-aviation (4)

Museum of Aviation ABD’nin Atlanta şehrinde. Şehir Georgia eyaletinde bulunuyor. Web sitesi : http://www.museumofaviation.org/ 

museum-of-aviation (5)

İçinde küçük bir kafe ve hediyelik eşya dükkanı bulunan müzede 3 adet büyük hangar var. Bu hangarlarda elektronik ve bilgisayarlı güzel müze demonstrasyonları ile çocukların ve gençlerin ilgisini çekecek bilgiler veriliyor. Müzeyi gezmek ücretsiz. Aşağıda toplam 50″ye yakın fotoğraf bulunmakta. Bakmanız dileğimle…

museum-of-aviation (20)

museum-of-aviation (21)

museum-of-aviation (22)

museum-of-aviation (23)

museum-of-aviation (24)

museum-of-aviation (25)

museum-of-aviation (26)

museum-of-aviation (27)

museum-of-aviation (28)

museum-of-aviation (29)

museum-of-aviation (30)

museum-of-aviation (31)

museum-of-aviation (32)

museum-of-aviation (33)

museum-of-aviation (34)

museum-of-aviation (35)

museum-of-aviation (36)

museum-of-aviation (37)

museum-of-aviation (38)

museum-of-aviation (39)

museum-of-aviation (41)

museum-of-aviation (42)

museum-of-aviation (43)

museum-of-aviation (44)

museum-of-aviation (45)

museum-of-aviation (46)

museum-of-aviation (47)

museum-of-aviation (48)

museum-of-aviation (49)

museum-of-aviation (50)

museum-of-aviation (51)

museum-of-aviation (52)

museum-of-aviation (53)

museum-of-aviation (54)

museum-of-aviation (55)

museum-of-aviation (56)

museum-of-aviation (57)

museum-of-aviation (2) museum-of-aviation (3)

museum-of-aviation (6)

museum-of-aviation (8)

museum-of-aviation (9)

museum-of-aviation (10)

museum-of-aviation (11)

museum-of-aviation (12)

museum-of-aviation (13)

museum-of-aviation (14)

 

 

museum-of-aviation (17)

museum-of-aviation (18)

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı