Muhteşem Yazı – Bisikletli EMRE

Başar Besimler DAÜ Camiasında yazdığı yazılarla efsane…

Sitemi tanıtıcı bir maili Doğu Akdeniz Üniversitesi Mezunlar E Posta grubuna gönderdiğimde 5 dakikada bana yaratıcılığından kopup gelen bir hikaye yazmış..

Sizlerle paylaşmazsam olmazdı valla… Çok güldüm, saol Başar…

Başar’ın kendi sitesi için ise tıklayınız: http://besimler.sitemynet.com/basar/

BİSİKLETLİ EMRE VAKASI…

Akşam 17:30 Ders bitti İtimat otobüslerine bindik kızlarla. Kırmızı ışıkta durduk penceren baktım dışarıda biri bisiklet üstünde açtım pencereyi abi dedim sen kimsin dedim. Emre ben dedi. Ya abi Deli Ali mi öptü seni bu yağmurda böyle ulaşım aracımı olur be ne lanm dedim Bissan dedi. Ya bırak gözünü seveyim bak hasta olacan, bağlıyalım bisikleti otobüsün tepesine gel gir içeri sıcak burası dedim, kızlarla dalga geçerekten gülüştük kikirdedik. Ben baktım bu bisikletli çocuğa alaylı yaklaşımımım kızlar arasında popülerliğimi bi nebze daha arttırdı daha bi gaza geldim, abi dedim kaç yapıyo bu dedim 10-20 yapıyorum dedi. Deniz milimi dedim tekrar kızlar gülüştü. Yalanını yiyiyim bende Pinokyo var evde bayır aşağı bile 10 yapmıyo dedim kızlar iyice bir koptu. Ben baktım kızlar tamamen kopmuş hemen en yakınımdakinin beline sarıldım napıyorsun sen dedi. Cam açık üşüyorum dedim. Tamam dedi.

Emre hadi arkadaşım üşüdük biz, ısındıysan kapıyorum pencereyi dedim olur dedi. Akın markette buluşuruz eh artık sen bu 10-20 mille gece yarısı ulaşırsın dedim kapattım pencereyi döndüm başka bir kıza , ya dedim hiç akıl fikir yok bu adamda , fosil yakıt diye bir şey icat edildi , içten patlamalı motorlar keşfedildi sen hala pedal çevir dedim herkes başıyla onayladı. Baktım ben ne dersem tüm otobüsten onay alıyorum koltukta ayağa kalktım, Efendiler dedim. Böyle ev-okul arası bisiklete binip entelektüel bir hava yaratmaya çalışan arkadaşlara müsemma etmeyiniz, toplum dışına itiniz, ben üstüme para almamışım fazla fişi olan varmı diye haykırdım. Kimsede fiş olmadığı anlaşılınca, ve otobüs şöförü kimsinin ulaşım masraflarımı karşılayamayacağımı anlayınca sağolsun beni Gülserende indirdi.

Çiseleyen havada biraz yürüdüm baktım Emre geldi. Abi ne oldu yaya kalmışsın dedi utandım. Ya sorma parasız yol almışım, yine iyi almışım Gülserene kadar dedim. Gel atla seleye bırakayım ben seni Akına dedi, geçtim atladım seleye.

Benim kıçım ağır basar hızımız nerden baksan 5mile düşer sabaha zor varırız Akına dedim, yok yarım saatte gideriz dedi. Sarıldım buna arkadan, ne yapıyorsun dedi. Üşüyorum bir, bi de düşersek yalnız düşmem senide alırım asfalta dikkatli sür, akıllı ol dedim. Tamam dedi.

Hafta sonu Girneye kaçıyoruz kızlarla gel sende dedim, yok ben bisikletle takılıyorum başka planlarım var dedi. Ne yapıyorsun sen dedim , geziyorum dedi. Ulan aklın fikrin gezmekte ben kız diyorum,alkol diyorum, eğlence diyorum sen geziyorum diyorsun dedim. Bas biraz Mükremin abiyi kaçırıcaz dedim 25dk da ordayız dedi. 

 


Paylaş

“Muhteşem Yazı – Bisikletli EMRE” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir