Master and Servant

Master and Servant`a yağmurlu ve soğuk bir günde kısmi ıslanarak gittik. (Bir Londra Gerçeği :))… Old Street Metro istasyonundan yürüyerek 10 dakika’da ulaşabileceğiniz Hoxton Square ‘de bulunan bu restoran büyük ve lezzetli et seçenekleri ile öne çıkıyor.

MasterandServant (4)

St John restoran grubundaki şeflerden biri tarafından kurulan bu restoran çok büyük değil. Lokasyon anlamında bar ve diğer eğlence mekanlarına ve özellikle diğer yazılarımızda belirttiğimiz Tramshed’e çok yakın.  Az ışıklı, çok sesli olmayan bu restoranda uzun bir şarap listesi ve kaliteli servis takımları ile güler yüzlü bir şekilde karşılandık. Rezervasyon yaptırdığımızı belirtmekte fayda görürüm.

master and servant 5
7-8 adet başlangıcın dışında genelde herkesin ortak seçimi beraber paylaşacakları büyük bir et ya da tek başlarına yiyebilecekleri kuzu, balık ve tavuk’tan oluşan mönü idi. Tarama salata, İsli Cod balığı ya da gene İngiliz şeflerin hazırladığı Ördek kalbi gibi fantezi değişik başlangıçlarını bu sefer istemedik. Ama güzel olanlarını yan masalardan göz ucumuz ile süzdük 🙂

master and servant 7

Boğa yanağı yanında horse radish sosu ile servis ediliyor. Bu en favori yemeklerinden biri. Biz ise yanında patates kızartmaları olan 900 gramlık bir steak’i Sedef ile paylaşıyoruz. Bu masaya geldiğinde herkes birbirine bakıp utanıyor. Çok büyük ama kemik ağırlığı da fazla olduğundan açsanız rahatlıkla bitirebiliyorsunuz.

MasterandServant (2)

Tatlılar”dan fıstıklı donut ve bal şurubunu denemek istesem de kalori anlamında tama olduğumuza karar verdik ve es geçtim. Çukulatalı Ekler pastasının ise 7 pound fiyatı ile aşırı pahalı olduğunu düşünüyorum. Kalabalık iseniz alt katta büyük bir oda da yemek yiyebilirsiniz. Biz beğendik, tavsiye ederiz.   master and servant 6

Address: Master & Servant 8-9 Hoxton Square  N1 6NU
Phone : 0207794626
Venue website: www.masterandservant.co.uk

Not: 1 ve 4. fotoğraflar bize aittir.
Note: 2nd, 3rd and 5th pictures are taken from Master & Servant’s web page.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir