İngiltere

Londra Restoranlar – Restaurants in London

Londra‘da bulunduğumuz sürece gündüz genelde hızlı yemek akşamları ise güzel 4 tane restorana gittik. Gece fotoğraf makinemi yanımda taşımadığım için bunları fotoğraflayamadım. Ancak gündüz gititğimiz yerlerden bazılarının fotoğraflarını bulabilirsiniz. Yazımda tüm restoranların orjinal web sitelerine bağlantılar ve kısa açıklamalarını da yazmaya çalışacağım.

During our stay in London, we often skipped the lunch with fast-food, but for dinner we went to four nice and elegant restaurants. I could not take photos of those moments though, as I left my camera at the hotel, but still you can find the pictures of some places that we visited during the day. By the way, in this journey log, I will try to provide brief information on each restaurant we went and direct links to the websites of these restaurants.

İlk restoranımız aşağıda da fotoğrafını gördüğünüz hızlıca salata, sandwich, tatlı ve meyve suyu alabileceğiniz, sağlıklı ve temiz PRET-a-MANGER. Herşeyi kendiniz alıyor ve kasada ödüyorsunuz. Sandviçlerin çiftlisi 2-3 pound arasında. Kahve ve Meyve suları 1-2 pound arası. Gayet ekonomik ve temiz. http://www.pret.com/ Her cadde de bir tane var diyebilirim.

Here is the picture of the first restaurant we popped in. The restaurant’s name is PRET-a-MANGER. It serves up salad, cold sandwiches and a variety of juice as well as offering mouth-watering dessert options. I think it is a great restaurant to go if you are looking for a reliable and calming place. I cannot, however, comment on the service since it presents a buffet where people serve themselves different types of food. Likewise, you pay the bill to the cashier after you have eaten.  The prices are quite reasonable, too. For instance, if you would like to have two cold sandwiches, it will cost you around 2-3 pounds. As for the coffee or the juice you will get along with these sandwiches you need to pay around 1-2 pounds. Needless to say, it is pretty cheap and worth stopping by. Luckily, you can come across this place in every street of London. http://www.pret.com/ .

Pret-A-Marche

Pret-A-Manger

İkinci durağımız Nothinghill’deki OTTOLENGHI. Filistinli ve İsrailli iki arkadaşın kurduğu bu küçük restoranda sadece bir büyük 10 kişilik masa var. Harika tatlılar, cup-cake’ler ve açık büfe salata ve günün soğuk tabakları mevcut. Burada fiyatlar biraz daha pahalı. Büyük tabak 12 poundaçık büfe. Tatlılar 5-7 pound arası dilimi. Ama kendileri ait kitapları ve özel tarifleri ile ünleri Londradan çıkmış durumda. Haftasonu kahvaltı içinyer bulmak zor. Hafta içi öğlen bile masada 6 kişi vardı. Genelde eve alınıyor siparişler. Çok istememe rağmen büfe ve yemeklerin fotoğraflarını çektirmediler. http://www.ottolenghi.co.uk/

londra

Our second stop was OTTOLENGHI in Nothinghill. At this cozy restaurant ran by two friends, a Palestinian and a Israeli, there was only one large table for 10 people at most.  Scrumptious desserts, buffet salads, and cup-cakes and cold dishes were available. Prices were a little more expensive there. For instance, for buffet a large plate costs 12 pounds. A slice of cake is in between 5-7 pounds. However, this restaurant has become quite famous in London by virtue of its cookbooks and special recipes. At weekends, we had very difficulty in finding an empty spot. Even on weekdays, it was bursting at the seams. That is, when we went to the restaurant for lunch on a week day, there were 6 people at the table. In general, orders are taken homes. Even though I begged them to take the photos of the meals and the buffet, they did not let meL http://www.ottolenghi.co.uk/

Ottolenghi Ottolenghi Limonata ve Kahve Ottolenghi vitrin

Üçüncü durağımız Kıbrıs’tan eski arkadaşlarım Aslıhan ve Halil ile buluştuğumuz ve kahvaltısı, içeri giren çıkan bohem kişilikleri ve uçuk havası ile ELECTRIC BRASSIERE. Özellikle İngiliz kahvaltısına 1987 ve 1989’da yaptığım iki İngiltere gezisinde kaldığım ailelerden alışmıştım. Mantar, domates, fasulye, çırpılmış yumurta, sosis ve bacon’dan oluşan bu kahvaltı öncesinde reçel ve krosan almayı da ihmal etmiyoruz. Vejeteryan kahvaltısında ise patates, mantar, yumurta ve fasulye var. İkisi de tost ekmeği ile servis ediliyor. Kahvaltılar 9-10 pound. Kesinlikle tıka basa doluyorsunuz. http://www.electrichouse.com/

Our third stop was ELECTRIC Brassiere where we met my old friends Halil and Aslıhan. It had an eccentric atmosphere because of the bohemian people coming in and going out of the resetaurant. I got accustomed to British breakfast especially during my stays with British families in 1987 and 1989. The breakfast contains mushrooms, tomatoes, beans, whipped eggs, sausage and bacon. Before starting to eat these mouth-watering contents of the breakfast, we had had jam and krosan. In vegetarian breakfast, there are potatoes, mushrooms, eggs and beans. Both are served with toasted bread. The breakfast cost us 9-10 pounds. It was worth paying because we were completely full. http://www.electrichouse.com

Electric Brassierre

DİĞER RESTORANLAR / THE OTHER RESTAURANTS

Gece için kesinlikle rezarvasyon şart dolayısı ile biz 4 gece rezervasyonlarımızı önceden gerçekleştirdik. Sushi ve Japon mutfağı için kesinlikle tercih etmeniz gereken iki restoran ZUMA http://www.zumarestaurant.com/ ve SAKE NOHANA http://www.sakenohana.com/.  Bu iki restorana da http://www.toptable.co.uk ‘den rezarvasyon yaparak promosyonları takip etiğiniz taktirde %40’a varan indirim almanız mümkün ki biz 2. restoranda bu şekilde yaptık. Ülkemizde maalesef Sushi kalitesi dışarı ile kıyaslanmayacak durumda. Tabiiki Londra’nın yemek konusunda dünyada çok avantajlı konumda olması ve insanları alım gücünün yüksek olması bunun için ana kriter.

It is very necessary to make reservations for dinner in London. Otherwise, you can’t even enter a restaurant without any reservation. That’s why; we booked our tables beforehand for 4 nights. You should prefer these two restaurants ZUMA http://www.zumarestaurant.com/ and NOHANA SAKE www.sakenohana.com for sushi and Japanese cuisine.  You can make reservations for these restaurants on www.toptable.co.uk. And if you keep following promotions on the website, you might be able to get discount up to 40%. In fact, this is what we did. Unfortunately, the quality and taste of  Sushi served in our country can’t be even compared to sushi served in London. Of course, that London has a very advantageous position in the world in terms of food and people’s purchasing power is higher are the main motives for this.

Diğer gecelerde ise tercihimiz İtalyan ve Fransız mutfağı oldu. Ekonomik ve keyifli İtalyan Restoran’ı CARPACCIO ise Kensington’da. http://www.carpacciorestaurant.co.uk/ Burada isminde de belirtildiği gibi carpaccio ve risotto yemenizi öneriyorum.

In the other evenings, we preferred Italian and French cuisine. The Italian restaurant, Carpaccio, which is quite economic and delightful, is in Kensington. I suggest you to eat carpaccio and risotto at this restaurant http://www.carpacciorestaurant.co.uk/

Bizim ayrıca çok beğendiğimiz diğer bir restoran da gene rezervasyonsuz gidilmeyen ve gelen yemeklerin büyük porsiyon gelip paylaşıldığı LA PETIT MAISON;  yani küçük ev. http://www.lpmlondon.co.uk/ Nice’de de aynı isimle benzeri bulunmakta ve ZUMA‘nın ortaklığında işletiliyor. Yemek porsiyonları çok büyük, deniz ürünleri ve mezeleri harika. Mutfak açık. Herşey gözünüzün önünde pişmekte.

Another restaurant we liked a lot was LA PETIT MAISON meaning ‘little house’. You can’t go to this restaurant either without any reservations. The meals are served in large portions and shared on plates. / / www.lpmlondon.co.uk/ there is also a similar restaurant in Nice with the same name. It has been operated by the owners of Zuma. Meal portions are very large, great seafood and appetisers. Kitchen area is open, so everything has been cooked before your eyes.

Son durak gene gündüz uğradığımız ITSU. Ama onu zaten sizin için daha önce yazma fırsatı bulmuştum. Buyrunuz –> http://www.geziyorum.net/itsu-sushi-londra/

The last stop we popped in during the day was ITSU, but I had already written a post about this restaurant. Here you are -> http://www.geziyorum.net/itsu-sushi-londra/

Sizlerinde gidip, görüp, yedikten sonra benim kulaklarımı çınlatmanız dileğimle…

I hope you will have an opportunity to eat at these restaurants. I wish you would remember me gratefully then 🙂

Tags: Londra Gezisi, London Trip, Londra Restoran, London Restaurant, Londra Cafe, London Cafe

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

londra

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Londra Arabalar - London and Cars | Geziyorum.net

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı