Londra 40. Kat – London 40th Floor

Geçen gün yapmış olduğumuz bir eğitim sonrasında hediye olarak Liverpool bölgesinde bir iş merkezinin çatısında Şampanya Tadım deneyimi gerçekleştirdik.

Couple of days ago, after a training, we were awarded with wine tasting on the roof of a business center in Liverpool area.

Değişik şampanyaları muhteşem bir manzara eşliğinde denemek çok farklı bir keyif idi.

It was a very different experience to taste different wines with an amazing view.

Bu süreç boyunca bence yuvarlak ve camekan bu binada ardarda fotoğraflar çektim ve Windows Live Photo Gallery ürününü kullanarak bunları tek bir tuş ile panoromik fotoğraf haline getirdim. Detayli bilgiyi ve nasıl yapılacağını ise bu adresten öğrenebilirsiniz.

During these times, I took photos in sequence and used Windows Live Photo Gallery product to make them panaromic. You can also learn how to do it here:

http://explore.live.com/windows-live-photo-gallery-panoramic-stitch-using?os=other

1-Panorama oluşturmak için, tek bir noktadan, her fotoğrafın bir kısmı bir öncekinin üzerine gelecek şekilde bir dizi fotoğraf çekin ve bunları Fotoğraf Galerisi’ne alın.

To make the panorama, from a stable spot, take some photos in sequence that each photo’s some parts would match the former one and take all of them to Photo Gallery.

2- Fotoğraflar alındığında, kullanacaklarınızı seçin ve Oluştur sekmesinde Panorama‘ya tıklayın. Fotoğraf Galerisi fotoğrafları hizalar ve yeni bir kompozisyon halinde bunları birleştirir.

When the photos are taken, choose the ones that you will use and click Panorama on Create segment.

3- Bitmiş panoramayı kırpmak için, Düzen sekmesinde, Ayarlar grubunda, Kırp‘a tıklayın.

To crop a done panorama, you can click “crop” on Setting group in Arrange segment.

Galeri de sağ alttaki siyah gölgeli olan fotoğraf tüm fotoğrafların orjinal birleşmesinden oluşmakta ve en büyük olanıdır.

In the gallery, the black shadowed one on the right bottom side is the one that is the biggest and all the photos are gathered together.

Tags : Liverpool,  Windows Live Photo Gallery, Panaroma

Paylaş

“Londra 40. Kat – London 40th Floor” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir