London Outdoor & Bike Show 2012

Londra`da her sene düzenlenen Bisiklet ve Outdoor fuarına bu sene gitme fırsatı buldum. Bol fotoğraf çektim ve Türkiye’den dostlarla keyifli sohbetler gerçekleştirdim. Fuarın bisiklet kısmı fena olmamasına rağmen, outdoor kısmı bende daha çok beklenti yaratmıştı. Malzeme çeşidi fazla yoktu fakat çok değişik ülkelerin doğa tanıtımlarını bolca öğrenme fırsatı buldum.

Fotoğraf için MTBTR`den Cüneyt’e teşekkürler… 

Fuarda outdoor kısmında özellikle çeşitli ülkelerin dalış, dağ, tırmanış, yürüyüş ve bisiklet rotalarında tur düzenleyen şirketler ve ekspedisyon araçları ve karavanlar yer aldı. Özellikle dev kamyon ile safari turları, izlanda da benzerini yaptığım jip safari araçları ve karavanlar çok güzeldi.

     

Üniversitelerin spor takımları, tırmanış duvarları, kamp malzemeleri, av dükkanları, kano ve spor enerji yiyecekleri gibi farklı konularda bir çok firma bir araya gelmişti. 4 gün açık olan bu fuara ben  en son günü girdim.

     

     


Fuarı MTBTR`den Cüneyt Kazokoğlu ve Bisiklet duayeni Aydan Çelik abimiz ile gezdik.

Çok beğendiğim ve ürünlerini severek kullandığım Montane markasının ceketleri ve smock isimli jafif materyalden ürünlerini inceledim.

     

Daha sonra ise enerji jellerinin ve diğer ürünlerinin olduğu standları gezdim, örnek ürünleri denedim ve bir kaç paket jel aldım.

     

Bisiklet ve doğa kitaplarının olduğu bölümleri gezdim, Barclays bisiklet kiralama ekibi ile dertleştim ve bisiklet haritaları aldım.

     

Pearl Izumı ve OMM diğer incelediğim bisiklet ve outdoor giyim markaları idi. Çok yeni ürünleri olmasada özellikle OMMnin ürünlerini oldukça kaliteli bulduğumu söylemek isterim.

     

Daha sonra bisiklet fuarı kısmına geçtim. Özellikle Cüneyt’in detaylı açıklamaları ile daha cahil olduğum  bu konuda güzel bilgiler edindim, saolsun. En favori markam olan Brooks’un yeni sele, çanta ve aksesuarlarını inceleme fırsatı buldum.

     

     

Hep almak istediğim hayalini kurduğum tek vitesli (single speed) ve sabit  (fixed) vitesli bisikletleri ve yeni çıkan markaları gördüm. İngilterede özellikle küçük bir çok atölye var ve bu atölyeler harika kalitede tek vitesli bisikletler üretiyorlar. Sitelerine girip bunların tek tek özelliklerini kendinize göre düzenleyip alabiliyorsunuz. Mesela www.foffabikes.com bunlardan biri.

     

Sonra katlanır bisikletlerin İngilteredeki tanrsı konumundaki Brompton’u inceledim. İleride kesinlikle bir Brompton’unumun olmasını ve tek tek aksesuarlarını seçerek yaptırmak itediğimi belirtmek isterim. Londra’daki 10 katlanır bisikletin 2’si Brompton. Bir nevi İngilizlerin gururu diyebiliriz.

     
     

Daha sonra ise tüm tek vitesli, karbon, titanyum, triathlon ve yarış yol bisiklerini ve markalarını inceledik.

     

     

     

     

     

     


Paylaş

“London Outdoor & Bike Show 2012” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir