Land Rover G4 Finalistleri Belli Oldu

Eylül ayında yarı finalinde 32 arkadaşım ile yarıştığım Land Rover G4 Challenge’da finalistler belli oldu. Finalistlerin son etabını izlemeye geçen haftasonu Kanyon’da son etabı görmeye gittim. Finalistlerin dördünü de doğru tahmin ettim. Hepsi tuttu. Serdar, Burcu,Ayşin ve Murat… Hepsine çok başarılar diliyorum.

Önce İngiltereye gidecekler orada Türk takımı olarak bir bayan bir erkek olarak 2’ye inecekler… Yazı ile ilgili çıkan Basın Bülteni aşağıda…

22-25 Ekim tarihleri arasında, Karadeniz sahilinden başlayan ve Kanyon Alışveriş Merkezi’nde son etabı gerçekleştirilen final mücadelesi ile ülkemizi Land Rover G4 Challenge’da temsil edecek yarışmacılar belirlendi. Erkeklerde Serdar Artuç, Murat Dikmen; bayanlarda ise Burcu Aslanağı ve Ayşin  Özer Başkır binlerce isim arasından galip gelen isimler oldular.

Macerayı sosyal sorumluluk misyonu ile birleştiren Land Rover G4 Challenge’da ülkemizi İngiltere’de yapılacak uluslararası seçmelerde temsil edecek 4 yarışmacı belirlendi. 2.750 geçerli başvuru arasından finale kalan 12 kişiden 4 başarılı yarışmacı ülkemizi İngiltere’de düzenlenecek uluslararası elemelerde temsil edecek. 2’si asil, 2’si yedek olmak üzere toplam 4 kişinin katılacağı İngiltere’deki elemelerin ardından bir bayan ve bir erkek yarışmacıdan oluşan 2 kişilik ekibimiz, ülkemizi Moğolistan’da temsil edecek.


Foto: http://www.maxihaber.net/roportaj/rop_2008/ozelhaber_landroverg4.htm

Hem doğanın zorlu koşulları hem de birbirleriyle mücadele eden Land Rover G4 Challenge yarışmacıları 4 günlük zorlu bir sınavdan geçtiler. İstanbul’un doğal hayata kazandırılan orman sınırlarından 22 Ekim tarihinde başlayan bu çetin mücadele, 25 Ekim günü yarışmacıların Land Rover araçları ile konvoy halinde Kanyon Alışveriş Merkezi’ne ulaşması ve burada düzenlenen son etapta kazananların belli olmasıyla son buldu. Yarışmacıların İstanbul caddelerindeki konvoyu halkın büyük ilgisini çekerken, Kanyon Alışveriş Merkezi ziyaretçileri, yarışmacıların büyük heyecanına tanık oldu.

Foto : http://www.maxihaber.net/roportaj/rop_2008/ozelhaber_landroverg4.htm

Kanyon Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen son etabın ardından Burcu Aslanağı, Ayşin Özer Başkır, Serdar Artuç ve Murat Dikmen ilk dörde kalan isimler oldular. Asil ve yedek ekipleri Kanyon Alışveriş Merkezine kurulan halatlar belirledi. Zemin kattan ikinci kata halatlara tırmanarak çıkan ve Land Rover bayrağını alarak tekrar aşağı inen 2 bayan ve 2 erkek yarışmacıdan bayanlarda Burcu Aslanağı, erkeklerde ise Serdar Artuç en kısa sürede etabı tamamlayarak asil ekibe seçilen isimler oldular.


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir