Kuzey Kıbrıs Koşu – North Cyprus Trail Run

Mayıs ayında üniversitemin kurucusu olduğum (DAÜ) Endüstri Mühendisliği Kulübünün konferansı nedeniyle ziyaret ettiğim ve geçmişte 6 yılımı geçirdiğin Kuzey Kıbrıs’ta bir fırsat 2 saatliğine çok sıcak bir atmosferde adanın kuzey bölümünde Girne şehrinin doğusundaki Tatlısu beldesi yakınlarında koşma fırsatını buldum.

I have visited Turkish Republic of Nothern Cyprus for a conference visit to my undergraduate university EMU. (www.emu.edu.tr) During the visit i have visited the village of Tatlısu on the north east part of Kyrenia. And as always i went on a trail run.

Kaldığım harika bungalowlar ve sakin bir noktada bulunan Zambak Tatil köyüne ulaşmak için: http://www.zambaktatilkoyu.com/ The village i have spent my time has a small hotel with bunglalows that i recommend. http://www.zambaktatilkoyu.com/

Özellikle bu alanda bulunan bir küçük göl etrafında bulduğum küçük patika yolu gerçekten çok keyifli idi. Ancak sıcak gerçekten çok etkiledi. 2 saat içinde 1.5 litreden fazla su ve 2 tuz hapı ve 2 enerji jeli bitirdim. I had a 2 hrs trail run round the small lake. The weather was very hot which forced me to consume 1.5 liters of water, 2 gels and 2 saltsticks.

Koşu sırasında çektiğim kısa video’yu izleyebilir ve koştuğum alan hakkında anlattıklarımı dinleyebilirsiniz. You can watch the trail running video below.


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir