Kodo Konseri – One Earth Tour

Kodo Konseri… 2 Saatlik unutulmaz bir deneyimdi. Bu sene Cemil Topuzlu konserleri keyifli başladı. Davulcuların ritmi, uyumu ve askeri disiplinleri olağanüstü. Mosmor olmalarına rağmen kesinlikle taviz vermedikleri senkronizasyonları büyüleyici. 15 Haziranda gittiğimiz konser dışında bir konserde bugün. Eğer Kaçırmak istemiyorsanız muhakkak Biletix’e uğrayınız….  🙂

KODO Topluluğu, taiko adlı geleneksel Japon davullarını kullanarak Japon gösteri sanatlarına getirdikleri yeni yorumlarıyla dünya çapında tanınıyor. 25 kişilik KODO Topluluğu’nun nefes kesici gösterilerinde Japon davullarının titreşimi insanı büyülüyor.

Adı Japoncada hem “kalp atışı” hem de “davulun çocukları” anlamına gelen KODO’nun Japonya dışında ilk defa sahnelenecek yeni gösterisi “Ekkyo: Trans-border”, dans, vokal ve enstrümantal öğeleri aynı sahnede buluşturuyor. Geleneksel ve çağdaş, yerel ve yabancı, tanrı ve insan, kadın ve erkek arasındaki sınırları keşfetmeyi amaçlayan bu yepyeni gösterinin esin kaynağı ise Japonya’nın en eski tarih kitabında yer alan hikâyeler…

Kodo Hakkında Kodo Resimleri Kodo Videoları

kodo-japon-davul-gosterisi

16 Haziran Konseri için –> http://www.biletix.com/event.htm?id=KQK01

Kodo Topluluğu’nun One Earth Dünya Turnesi kapsamındaki “Ekkyo: Trans-border”gösterilerinin biletleri:

• Biletix Çağrı Merkezi (216) 556 98 00,
• www.biletix.com
• Biletix satış noktaları)
• İKSV merkezinden (İstiklal Cad. No:64 Beyoğlu) alınabilir.

Bilet fiyatları 90 TL (sahne önü), 60 TL, 50 TL, 40 TL, 30 TL ve 20 TL (öğrenci) olarak belirlendi. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli.


Paylaş

“Kodo Konseri – One Earth Tour” üzerine 2 yorum

  1. Ben de oradaydım sizin gibi. Yorumunuz gâyet tasvirkâr ve isâbetli; sonuna kadar katılıyorum size. Finalde dev davulu ‘döven’ hanım hakatten enteresan oldu:) Kodo hârika!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir