Kipferl

Haftasonu keşfettiğimiz bu kafe Angel tube istasyonundan çıktıktan sonra sağa dönüp yürüdüğünüzde sag kolda kalan dar sokağın ilerisinde. Bu sokağın ismi Camden Passage ve çok değişik bir çok kafe, bar ve restorana ev sahipliği yapmakta. 

Cumartesi günü ve çok kalabalık. İçeriye giriyoruz. Nefis bir camekanlı vitrin ve üstünde bir çok nefis tatlı. 44KM koşmanın verdiği maalesef gaz ile limitlerimi bilemediğim zamanlar oluyor, bu da onlardan biri.  sıra bekliyoruz. Hem yemek, kahvaltı hem de tatlı seçenekleri var.

Ben Boşnak tatlısı, Sedef ise çikolatalı kek söylüyor. Fiyatlar tatlılarda 3-4 GBP ve içecekler ise 2-4 GBP arası. Yemeklere de baktık, onlarda süper makul. Kitabını, telefonunu , dergini al cumartesi pazar gel burda vakit geçir.

Kalabalık olmasına rağmen servis hızlı. Alman ve Avusturya disiplini hakim. Müşterilerin büyük kısmı da Alman ya da Avusturyalı.

Gözüm maalesef çok güzel görünen buğday biraları ve sosis tabaklarında kalıyor. Bir sonraki sefere diyorum. ayrıca Pretzl ve çeşitli Alman ve Avusturya ürünlerini satın alacağınız küçük bir alanı da var. Buradan hardal, sos, bira ve turşu alabilirsiniz.

Adress: 20 Camden Passage, N1 8ED Angel, Londra

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir