Macera

Killian Jornet

I have won the Killian Jornet`s exclusive DVD from Salomon UK in the contest and had chance to watch it last night. Some of the content was already watched by me on Internet from the episodes of Killian`s Quest. However there were some additional exclusive content that I have never seen anywhere before which was phenomenal.

Killian is Salomon`s elite athlete. He is young and very humble. He loves mountains, travelling, skiing, trail and ultra-running. The very inspiring story is he is grown up with this nature love that is given from especially her mother and father.

Even though he was dreaming to be an “Earth Ranger” stated in the documentary, a new type of job where he can discover the world with his own “invented” shoes and by mountaineering and running.

It is pretty much interesting that even 15 years ago he started dreaming these and Salomon was at those times where started going in to the trail running and  adventure sports segment. I am always inspired by the elite runners like Marco Olmo, Anton Krupicka, Yannis Kouros and of course Killian Jornet where they are truly heroic figures in the trail and ultra-running community.

What Killian brings here is especially the way of he races, the behaviour and the mentality that he points out to the nature and mountains. In one part of the episode he is telling about how mountains are generous to us and giving us food from roots of plants, water from small ponds and heat from the stones on the cliffs. I am really inspired about his philosophy and hugging the rock as his mother or father to get the heat to his body and feel it in one part of the document.

In the last 5 minutes of the video is truely emotional for me as well as he runs in the cliffs of the mountains with his mother where i would be giving anything doing something like that with my mom; RIP…

Another cool things in the video are; his house which is I guess close to Chamonix, his map on his desk , tens of Salomon S-Lab Sense shoes that he worked in the design of it, his Camper van and him knowing so much about Mt Blanc, its epic history…

You can guess why he is always winning in UTMB as he is a huge fan and lover of this mountain.

In the episodes , you can find him trail running and winning on all of the continents in Western states 100, TNF Australia, Klimanjaro, MT. Olympus etc. Also you can meet with the crew, Salomon Lab and how he is putting his team first and showing that without them he feels not as a winner. As I finished UTMB CCC and UTMB TDS and dreaming about finishing the UTMB 166km, the quote on this video really gave me a huge inspiration.

As Killian says: “ When you finish UTMB in 21 hours get rest and come back to the finish line after 20 hours later and see people who are emotional and crying close to the finish line, I see and say; here is a true winner!

It is a great pleasure for me to watch , see and follow what he does for trail running and ultra-running… And thanks to my love mark Salomon for inspiring me and people like me who love their products and athletes so much…

If you would like to read my reviews about my Love Mark Salomon Trail Running Gear, here are them:

Other Salomon Products Reviews

Diğer Yarış Raporları – Other Race Reports


1 Yorum

1 Yorum

  1. Jonas

    Şubat 15, 2012 at 5:53 pm

    Do you know if the DVD is or is planed for sale?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı