Kiku

Kiku isimli restoranı daha önce duyuyorduk, ancak gidememiştik. Daha sonra 2 ayda 2 defa gitme fırsatı bulduk. Fiyatı ve servis kalitesi ile karşılaştırdığımızda Londra’daki en iyi Sushi ve Japon mutfağı sunan restoranlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. kiku (9)

Kiku’nun en önemli mottosu ev sahipliği ve müşterilerine iyi bir deneyim sunma. Her Japon restoranı gibi hijyenik ve disiplinli. Tüm restoran çalışanları güler yüzlü ve isteklerinizi azami hızda gerçekleştiriyorlar. İç tasarımı çok güzel ve sade. Minimalist tasarım ağaç ağırlıklı ve sıcak. Aynı zamanda yemeğe odaklanmanızı sağlayacak kadar da basit.

kiku (1)

İki katlı olan bu restoranın üst katında bar bulunuyor. Burada yemeklerinizi ustaları izleyerek yemeniz mümkün. Rezervasyon alan bir restoran olan Kiku’da, buraya oturmak çok keyifli.

kiku (2)

Ben başlangıç için tuzlu ızgara somon alıyorum. Porsiyonu çok büyük. Kesinlikle ana yemek olarak alınabilir. Sushi de yiyecekseniz biraz fazla gelebilir. Sade sunum ve yanında sos tabağı ile beraber geliyor.

kiku (3)

Buharda pişmiş Yılan balığı Sedef’in seçimi. Bol pilav ve yanında sebzeler ile geliyor. Bu da muazzam büyük bir porsiyon. En iyi ve kaliteli balıklardan biri oln yılan balığının çok hareketli olmasından dolayı eti çok leziz.

kiku (4)

Sushi seçimimizde risk almıyoruz. Klasik sushilerimiz olan Tempura, California, Somon Roll ve Yılan balığı sushi tercih ediyoruz. Harika sashimi seçimlerini ise bir sonraki sefere bırakıyoruz. Hepsi çok lezzetli ve temiz. Balıkların taze olduğu anlaşılıyor.

kiku (5)

Yemek sonrası dondurma ile tatlı faslına geçiyoruz. Dondurma da leziz. Özellikle çikolatalısı harika.

kiku (6)

Kiku gerçekten özellikle servis kalitesi, taze balıkları ve hızlı servisi ile öne çıkıyor. Mayfair’de olması başta bütçe olarak bizi korkutsa da, benzerleri ile fiyat farkı yok denecek kadar az.

kiku (7)

Daha önce gezdiğimiz diğer bir sushi restoranı olan Cafe Japan‘i de okumanızı öneririm.

kiku (8)

 

ADDRESS: 17 Half Moon Street, Mayfair,  London W1J 7BE
TEL:
0207-499-4208
Email: kikumayfair@kikurestaurant.co.uk
FAX: 0207-409-3259
TUBE:
 Green Park
OPEN: Mon – Sat Lunch:  12:00 until 14:30 Dinner: 18:00 until 22:15
Sunday & Bank Holidays Dinner: 17:30 until 21:45

 

Paylaş

“Kiku” üzerine bir yorum

  1. :)) harika bir öneri ama en çok sushi seçiminde risk almıyoruz kısmını sevdim. Bizim bazen aldığımız gereksiz risklerden sonra süper bir karar olmuş.. 🙂 Tebrikler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir