Yemek

Kiku

Kiku isimli restoranı daha önce duyuyorduk, ancak gidememiştik. Daha sonra 2 ayda 2 defa gitme fırsatı bulduk. Fiyatı ve servis kalitesi ile karşılaştırdığımızda Londra’daki en iyi Sushi ve Japon mutfağı sunan restoranlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. kiku (9)

Kiku’nun en önemli mottosu ev sahipliği ve müşterilerine iyi bir deneyim sunma. Her Japon restoranı gibi hijyenik ve disiplinli. Tüm restoran çalışanları güler yüzlü ve isteklerinizi azami hızda gerçekleştiriyorlar. İç tasarımı çok güzel ve sade. Minimalist tasarım ağaç ağırlıklı ve sıcak. Aynı zamanda yemeğe odaklanmanızı sağlayacak kadar da basit.

kiku (1)

İki katlı olan bu restoranın üst katında bar bulunuyor. Burada yemeklerinizi ustaları izleyerek yemeniz mümkün. Rezervasyon alan bir restoran olan Kiku’da, buraya oturmak çok keyifli.

kiku (2)

Ben başlangıç için tuzlu ızgara somon alıyorum. Porsiyonu çok büyük. Kesinlikle ana yemek olarak alınabilir. Sushi de yiyecekseniz biraz fazla gelebilir. Sade sunum ve yanında sos tabağı ile beraber geliyor.

kiku (3)

Buharda pişmiş Yılan balığı Sedef’in seçimi. Bol pilav ve yanında sebzeler ile geliyor. Bu da muazzam büyük bir porsiyon. En iyi ve kaliteli balıklardan biri oln yılan balığının çok hareketli olmasından dolayı eti çok leziz.

kiku (4)

Sushi seçimimizde risk almıyoruz. Klasik sushilerimiz olan Tempura, California, Somon Roll ve Yılan balığı sushi tercih ediyoruz. Harika sashimi seçimlerini ise bir sonraki sefere bırakıyoruz. Hepsi çok lezzetli ve temiz. Balıkların taze olduğu anlaşılıyor.

kiku (5)

Yemek sonrası dondurma ile tatlı faslına geçiyoruz. Dondurma da leziz. Özellikle çikolatalısı harika.

kiku (6)

Kiku gerçekten özellikle servis kalitesi, taze balıkları ve hızlı servisi ile öne çıkıyor. Mayfair’de olması başta bütçe olarak bizi korkutsa da, benzerleri ile fiyat farkı yok denecek kadar az.

kiku (7)

Daha önce gezdiğimiz diğer bir sushi restoranı olan Cafe Japan‘i de okumanızı öneririm.

kiku (8)

 

ADDRESS: 17 Half Moon Street, Mayfair,  London W1J 7BE
TEL:
0207-499-4208
Email: kikumayfair@kikurestaurant.co.uk
FAX: 0207-409-3259
TUBE:
 Green Park
OPEN: Mon – Sat Lunch:  12:00 until 14:30 Dinner: 18:00 until 22:15
Sunday & Bank Holidays Dinner: 17:30 until 21:45

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. Erkut O.

    Ocak 15, 2013 at 4:58 pm

    :)) harika bir öneri ama en çok sushi seçiminde risk almıyoruz kısmını sevdim. Bizim bazen aldığımız gereksiz risklerden sonra süper bir karar olmuş.. 🙂 Tebrikler..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı