İstanbul

Karaköy Limanı

Karaköy Limanı … Balıkçılar, Martılar, Koşuşturan Vapurlara yetişen insanlar… Soğuk.. Denizin sesi… Kayıklarda sallanan ama müthiş bir denge geliştirmiş balıkçılar…

Puslu havada bile muhteşem görünen Eminönü sahili…

Denizcilik Binası, Ziraat Bankası Binası, İskele…. Bir gün inin, alın balık ekmeği 15 dakika geçirin ..Yetecek emin olun…

Istanbul`u benim gibi çok özlediyseniz, alın şuradan bir Istanbul uçak bileti, keyfini çıkarın.

Istanbul`u benim gibi çok özlediyseniz, alın şuradan bir Istanbul uçak bileti, keyfini çıkarın.


2 Yorum

2 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 12:57 am

  çoooooooook güzel :grin

 2. pearl

  Eylül 14, 2012 at 2:53 pm

  Karaköy altgeçidi, vapur iskelesi benim için bir hatıra niteliğinde. 9 sene önce Kadıköy’de oturduğum halde, Cerrahpaşa’ da bulunan bir lisede ücretli öğretmenlik yapmaktaydım. Evden 3 araç değiştirerek okula varırdım. Dönüş yolumda Cerrahpaşa’dan bindiğim otobüs Karaköy’ den geçerek Eminönüne iskelesi tarafına giderdi. Günün yorgunluğu, KPSS sınavına hazırlandığım için beynimin doluluğu (!), atanıp atanamayacağım kaygısıyla Karaköy’ de durakta iner, iskeledeki vapura yetişmeye çalışırdım. Mis gibi balık ekmek kokularına varmadan önce biraz üre kokusu hakim (!) alt geçiti kullanırdım. Bu yolu kullandığım 7 ay boyunca hergün o alt geçitte yanık yanık kaval çalan amcayı da unutmuyorum. Hele puslu havalarda hayatıma öyle güzel fon müziği olurdu ki o … Hiçbir sefer önündeki kutuya para atmamış olan ben, okulun son gününde o yolu son kez kullanırken “Hadi son gün hatrına para bırakayım” dedim ama ne ilginçtir ki 7 aydır orada olan amca o son gün yoktu! Artık bu duruma uygun olarak “bugünün işini yarına bırakma”, “herşey zamanında”, “kısmet değilmiş” gibi hangi kalıp sözü kullanırsınız bilmem! Gerçekten farklıdır anlamı Karaköy’ün benim için. Daha müsait zamanlarda da gezmek için aracı yoldu orası. Kadıköy’den- Karaköy’e, oradan kısa ama bence hoş bir yolculuk olan Tünel ray hattına! Tünel’den de ver elini Beyoğlu, Pera!

  Not: Bu arada 3 dönem daha ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra atanamayarak elimi ayağımı çektim meslekten! Öğretmenlik diplomam da Karaköy gibi hatıralarımın arasında!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı