Karadağ Montenegro – Sveti Stefan

Bir zamanlar ünlüler, krallar, kraliçelere ev sahipliği yapmış olan Sveti Stefan adası Budva sahilinin 5 km güneyinde. Sveti Stefan 15 yüzyıldan 1950 lere kadar balıkçı kasabasıymış, 60-70 ve 80 lerde Sofia Loren, Marliyn Monroe ve Liz Taylor gibi ünlülerin uğrak yeri olmuş.

Once upon a time, Sveti Stefan island did the honors for celebrities, kings and queens. It is on 5 km south from Buda coast. Sveti Stefan was a fishing town from 15th century to 1950s but it was a popular place in 60s 70s and 80s having visitors like Sophia Loren, Marilyn Monroe and Liz Taylor.

Bu güzel ada tadilat ve restorasyon işlerinden dolayı neyazık ki şimdi kapalı ama bu eylül ayında Aman otelleri kapılarını açıyor. Biz adayı dışarıdan gördük ve bayıldık.

This beautiful island is closed for a while for some reconstructions and fixing but this September Aman Hotels are opening. We saw the island outside and loved it.

Oyuncak gibi taş evler, Akdenizde bir cennet parçası gibi duruyor. Adanın iki tanede çok güzel kumsalı var, bunlar zamanında kral ve kraliçenin favori yerleriymiş.

Toy-like stone houses seems like a heaven piece in Mediterranean. The island also has two beautiful beaches which were once favorites of the king and the queen. 

Karaya yürüme yoluyla bağlı olan adaya ulaşım çok kolay, Aman grubu oteli tamamladıktam sonra eski pırıltı günlerine kavuşacağından hiç şüphe yok hatta daha iyi bile olabilir.

Reaching to island is so easy with its trail connected to highway and after the reconstruction of Aman Hotel, I believe this island will gain its shiny days again and even it will be a better place.

Tags : Karadağ MontenegroKaradağ, Sveti Stefan

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir