Balkanlar

Przno

Przno geçen yazımızda bahsettiğimiz gibi Karadağ‘ın Budva bölgesinin sahil kesimlerinden biri. Budva‘dan 6 km uzaklıkta gerçekten çok güzel bir koy. Kayalıklarla sarmalanmış, kumsalı güzel, çevresi 2 tane büyük otel, evler ve restoranlar ile çevrelenmiş. Ancak beş – altı restoran ve bar kesinlikle rahatsız edici boyutta değil.

Przno beach stretches from cape Kamenovo to cape Milocer . It is a sandy beach, 260m long. Above the beach is situated a typical Mediterranean village with the same In the vicinity of this beach is situated a newly renovated hotel Maestral and various bars. The sunset watching from this beach is something you shouldn’t miss!

Sahilin bir kısmı oradaki otele ait ve kişi başı haftasonu 15 euro giriş ücreti ile girebilirsiiz. Restoranların önü ise açık ancak plaj havlusu üzerinde yatabilirsiniz.

There is a part of the hotel’s own beach and 15 euro per person entry fee and girebilirsiiz weekend. But to sleep in the open in front of the restaurants on the beach towel.

Sahilde dalış, jetski gibi su sporlarına müsait. Cafe ve barlarda içeceklerin fiyatları ucuz. Etrafınızda gene şampanya ve havyar ile gösteriş yapmaya çalışan zengin rus gençleri görmeniz mümkün.

On the beach, diving, water sports like jet skiing available. Cafe and bar drinks prices are cheap. Still running around to show off with champagne and caviar, a rich Russian young people are able to view.

Akşam yemeği içinde aynı lokasyonda Langust isimli restoran’a yer ayırtıyoruz. Yazın Karadağ kalabalık, her yere rezervasyon yaptırmanızı öneririm. Yemekte tavuk şiş (Karadağ‘da çok iyi yapıyorlar), Roka Salatası (Karadağ‘da Roka muhteşem) ve deniz ürünleri alıyoruz. Niksic oranın birası denemenizi tavsiye ederim.

Langust is the one of the 5 restaurants in Przno beach; the view and ambience of all restaurants is all the same. Langust’s portions and quality is high. The service is great. The prices are cheap. We had Sea food and Chicken during our dinner with some drinks.

Langust Restoran

http://montebooking.com/en/restaurants-where-to-eat/48-konoba-langust/

Tags : Karadağ MontenegroKaradağ, Przno, Budva

1 Yorum

1 Yorum

  1. Erkin Ağsaran

    Ağustos 9, 2010 at 11:57 pm

    Seni takip etmekte zorlanıyorum artık 🙂 Sen daha önce Montenegro’ya bir kere daha gitmiştin sanki. Yoksa sadece Sırbistan mıydı o? 🙂
    Fotoğraflarda baya ince görünüyorsun, maraton kurutmuş seni 🙂

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı