Karadağ Montenegro – Petrovac

Diğer kısa süreli ziyaret ettiğimiz, gene bize fazlası ile turistik gelen ancak plajı gene gayet güzel Petrovac şehrinden size bahsetmek istiyorum. Şehir uzun bir sahil şeridindeki yazlık  evlerin bol olduğu bir belde. Bar ve Budva’ya çok yakın. Plajı uzun. Bir çok turistik dükkan, dondurmacı, kafe ve restoran barındırıyor.

Quoted from Wikipedia

Petrovac is coastal town in Montenegro, within the Budva municipality.  Petrovac is located on the coast between Budva and Bar, where the old mountain road from Podgorica reaches the coast. It has a 600 metre long sandy beach and it is a popular tourist destination. Petrovac is seen as a somewhat “calmer” resort, in contrast to the lively and developed nearby towns of Budva and Sutomare.

More detail can be found @ : http://www.petrovacmontenegro.com/

Güney balkanlarda klasik görmeye alıştığımız mavi pencereli, taş evleri burada dabolca görüyoruz. Bu en beğendiğimiz görüntülerden biri. Sahil kesimine bu evler çok yakışıyor.

The blue framed classical stone houses of Croatia, Montenegro ad south Balcan region is the most impressed buildings that we face in our journeys.

Sanatçılar gene her zamanki gibi doğu bloku ve balkan ülkelerinde harika sanat eserleri gerçekleştirip geçimlerini bunları satarak sağlıyorlar.

As you can face always; eastern block countries and balcan people are good at arts and paintings where they earn money by selling their articrafts.

Gittiğiniz yerde ise her zaman bir iki top dondurma yemenizi tavsiye ediyorum. Genelde bolca koyuyorlar ve topu 0.7 Euro, bir çok meyve seçeneğiniz mevcut.

Ice Cream; italian style is popular and cheap (0.7 Euro/Scoop )with many fruit flavours.

 

Tags : Karadağ MontenegroKaradağ, Petrovac

Paylaş

“Karadağ Montenegro – Petrovac” üzerine bir yorum

  1. Bizde ağustos ayında karadağ ‘daydık . Belki sizlerle aynı tarihlerdir . Bu güzel ülkeyi doğudan batıya gezdik . Vizesiz , alternatiflerine göre uygun fiyatlı , güzel bir tatil için eşsiz bir ülke .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir