iSTANBUL OYUNCAK MüZESi

| Nisan 14, 2008 | Yorum yapılmamış

Çocukluğa döndük… ama bizden daha çok dönenler 50-60-70 hatta 80 yaşındaki abiler, ablalar,teyzeler, amcalar idi. Şöyle diyaloglar duymak çok am çok mümkündü.

We went back to our childhood… But there were 50-60-70 even 80 year-old people went way back than us to theirs… It could be possible to hear some dialogues like these;

“Aaaa bak neriman’da bu vardı, kolunu koparmıştım bebeğinin” , “Hüseyin abinin babası 1950’de almanyaya gittiğinde almıştı bu teneke arabalardan”

“Hey look! Neriman had this too! I remember she pulled the baby’s arm off!”

“The father of Huseyin got one of those tin cars when he went to Germany in 1950’s”

Cumartesi günü kız arkadaşımı sürükleyerek götürdüğüm müzede çok o eğlendi ve keyif aldı. Çocukluğuna dönmek isteyen herkesin bu müzeye gitmesi lazım. Sunay Akın’ın ailesinden kalan Göztepe’deki köşk’e girerken önce sizleri 2 dev Zürafa heykeli karşılıyor. Daha önceden yıllar önce buna benzer Zürafalar köşkün orjinalinde de heykel olarak bulunuyormuş zaten.

I took my girlfriend here forcefully on Saturday, where she enjoyed the most afterwards. Everybody who wants to flashback to his childhood has to see here. While entering the manor which was left from Sunay Akın’s family, there are 2 giraffes that welcome you. Long before that, there were giraffes in the entrance of the house just like those today.

Ben en çok Almanya’nın bu konuda inanılmaz bir üstünlüğünü gördüğümü belirtmek isterim. İnanılmaz detalı oyuncaklar ve kaliteliler. Hatta 2. Dünya savaşından önce bu oyuncakları Hitlerin çocukları askerliğe alıştırmak için bu kadar detaylı ve kaliteli çıkarması ayrıca bir konu.

I especially want to remark that Germany has a noticeable superiority about toys. They are incredibly detailed and qualified. Even more, Hitler made those toys very detailed for kids to make them get used to the war before World War II. 

Sn.Sunay Akın’dan ricam ise şu; Bence Müzenin giriş ücretleri bir aile için yüksek. 3.5 yaşındaki çocuktan para almak bana gelişen ülkemiz için üzüntü verdi. Diğeri ise Fotoğraf konusunda görevlilerin flashsız fotoğraf çekmesi ile ilgili standart göstermemesi. Sorduğumda yasak dediler. Bu müzenin tanıtımını yapmak için Internet en iyi fırsat bende çekemeyeceğim için üzüldüm. Sonra üst katlarda baktım herkes fotoğraf çekiyor. Bende çekeyim 100’lerce üyeme mail atayım daha çok insanın ailesine bu müzeyi gezdireyim dedim. Bu konuda bir standart konması iyi olur. Fotoğraf çekilmeyen oyuncak müzesi yurtdışında da pek görmedim 🙂

My request from Dear Sunay Akın is; I think the entrance fees are too much for a family. Getting fee from a 3,5 year-old-kid really disappointed me about our developing country. The other issue is, the officers do not limit any standard about taking photo without flash. When I asked them, they said it was forbidden. Since I think the best way to advertise something is the internet, I thought it would be great to take some photos and could send them to my subscribers and create a reason to go there. There needs to be a standard and I haven’t seen a toy museum that photo-taking is forbidden.

Oyuncak Müzesi ve Sunay akın ile Röportajlar için tıklayınız.

For Toy Museum and Sunay Akın Interviews

http://www.uzmantv.com/konu/istanbul-oyuncak-muzesi

Diğer bağlantılar için tıklayınız – For the other links:

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0stanbul_Oyuncak_M%C3%BCzesi
http://www.istanbul.net.tr/istanbul_muzeler_detay.asp?id=142
http://cinaryayincilik.com.tr/cinar/index.php?option=com_content&task=view&id=120&Itemid=9

Telefon:0216 359 45 50 – 51
Web: http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com
İlçe: Göztepe
Adres: Ömerpaşa Caddesi Dr. Zeki Zeren Sokağı No:17 Göztepe / İstanbul
Ziyaret Saatleri – Visiting Hours: Pazartesi hariç, Hafta İçi: 09:30-18:00 Cumartesi-Pazar 09:30-19:00 (Müze, Pazartesi günleri kapalıdır.)

Tags: İstanbul Oyuncak Müzesi, Oyuncak Müzesi
Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir