Istanbul Jazz Festivali 2008

İstanbul Jazz Festivali’ne hızlı bir giriş yaptık bu sene. Önce Salı günü Esma Sultan Yalısında açılış partisine davetiye bulduk. Geceyi Mambo edaları ile bitirdik.

Daha sonra Çarşamba günü Efsane Herbie Hancock’u dinlemeye gittik. Cemiz Topuzlu Açık hava sahnesinin arkasındaki Kongre Merkezi inşaatından ve Cahide Bar’dan gelen anormal ses kirliliğine rağmen dingin bir konserdi. İzleyici Konseri anlayan bilen ve keyifli idi. Bir ara seslerden dolayı delirmeye ve paralize olmaya başlıyordum ki duruldum. Piyano beni büyüledi ve İstanbul’un gökyüzüne baktım, gözlerimi kapadım, kız arkadaşıma sarıldım ve gecenin keyfini çıkardım.

http://www.herbiehancock.com/
http://en.wikipedia.org/wiki/Herbie_Hancock
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=herbie+hancock

Perşembe ise ayrı bir tat…

Marcus Miller yani bas’ın virtüözü denen muhteşem adamın konseri için gittiğimizde ön grup olarak sahneye çıkan ve bu sene 40. Senelerini kutlayan Tower of Power Auckland’lı Soul grubu 1 saatten fazla sahhnede kaldı ve avuşlarımızı alkışlamaktan patlattı… Sürekli ayakta James Brown’ı andık diyebilirim. Ama sonra Marcus ve 20li yaşlarının başında inanılmaz bir saksafon performansı ile kulağımızın pasını silen ekip arkadaşının (sanırım ismi alex) performansı ile geceyi 00:00 sularında ancak sonlandırdık.

Bir tane daha biletimiz var. Bu yaz müzik festivalleri ve konserlere odaklanarak geçen sene askerdeyken uzak kaldığım keyifleri zevkle gerçekleştirmeye devam ediyorum…

http://www.towerofpower.com/2007/
http://en.wikipedia.org/wiki/Tower_of_Power
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=tower+of+power
http://www.marcusmiller.com
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=marcus+miller
http://www.iksv.org/caz/english/program.asp?EID=9

Tags: İstanbul Jazz Festivali


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir