Diğer Şehirler

Hatay Gezisi

Cok beklettim ama geldim. Biiliyorum. Kusuruma bakmayın.ADSLimi eve yeni baglattım ve hemen HATAY ISKENDERUN da ki 5.5 aylık maceramdaki detaylara geliyorum. Zor bir donemdi.Cok sıcaktı. Ama bitti.

I know it’s been a long time and sorry for that but I’m back. I newly got connected my ADSL to my new house and I’m now immediately writing about the details of 5.5 month adventure in Hatay Iskenderun. It was a hard time, it was so hot, but it’s over.

Iskenderun küçük bir ilçe ama çoğu ilden daha büyük. ISDEMIR gibi dev bir sirketten den dolayı gerçekten nufus kalabalık. Iskenderunda çarsıdayken gezdigim yerlerin detaylarına gelecegim zamanla. Mesela Türkiyede ilk defa yedigim nohut dürümü. Kasaplarda kadınların çalışması ve harika kebaplar. Ama artık kebap ve döner yemiyorum uzun süredir o ayrı.

Iskenderun is a small town but it is bigger than most of the provinces. The population is high with the reason of a huge company of ISDEMIR. I will also talk about the details of my experiences in bazaar. For instance I ate first pea-wrap in Turkey. There are lots of women at the butcher shops and the kebabs are amazing. But I don’t eat any kebabs or doner for a long time.

Antakya ise harika bir sehir dünyanın en eski kiliselerinden St.Pier klisesi, dünyanın en iyi 2. mozaik müzesi ki 1.si Romadaymış. Künefe. Harika gezmeye doyamadığım Antakya çarışısı, klise, sinagog, ve camilerin iç içe gezidği bir kültür şehri.

hatay

Antakya is really a beautiful place and it has one of the oldest churches of the world, St Pier. Also it has the second best mosaic museum of the world which the best is in Rome. Künefe! And  the shopping center of Antakya… It is culture city which combines church, synagogue and mosques in itself.

Küçük laptopımdan yazmak gerçekten çok zor. detaylara daha sonra gireceğim. Ama Hatay fotoları ve Iskenderun‘dan görüntülerden sizi mahrum bırakmak istemedim. Buyrun geçici olarak afiyet olsun …

It is so hard to write from my netbook. I will go into details later. But I didn’t want to keep you froom the photos of Hatay and Iskenderun. Here you go!

 

Tags: Hatay Gezisi, İskenderun, Antakya, ISDEMIR

hatay

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı