Gizem Altın ve BisikleTema

Gizem ile Yeşiliz dergisini Bir arkadaşımın haber vermesi ile tanıştım. Kendisi ile yüzyüze tanışma fırsatını ise eşi ile beraber onları yolcu edeceğimiz 1 Mart günü yakalayacağımı umuyorum. Bisiklet sevdalılarının hayallerini gerçekleştiren Gizem, Küresel Isınma içinde tepkisini ortaya koyuyor. Bende siteme BisikleTema logosunu ekleyerek onlara küçük bir destek verdim. Ayrıca bu ayki YEŞİLİZ dergisinin hazırlanmasında da katkıda bulundum…

YOLUN AÇIK OLSUN GİZEM… BİSİKLET DOSTLARI SENİNLE GURUR DUYUYOR…

www.tema.org.tr/bisiklet
http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/6934085.asp?gid=56
http://www.tema.org.tr/bisiklet/bizkimiz.html

TEMA Vakfının küresel ısınmayla mücadele projelerinden biri olan ”BisikleTEMA” çerçevesinde, bisikletçiler Gizem Altın ve Amerikalı eşi Bryan Nance, İstanbul’dan Avustralya’nın Sidney kentine kadar pedal çevirecek.

Projenin tanıtımı ve bisikletin bir ulaşım aracı olarak toplumda yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla Harbiye’deki Karamancı İş Merkezi’nde düzenlen ”Bisiklet Bir Ulaşım Aracıdır Sempozyumu”nun açılışında konuşan Gizem Altın, bisikletin en çevreci, en sağlıklı ve herkese uygun bir ulaşım aracı olduğuna dikkati çekti.

Gizem Altın, ”BisikleTEMA” projesi çerçevesinde eşi Bryan Nance ile 1 Mart Cumartesi günü Taksim Meydanı’ndan bisikletleriyle hareket edeceklerini ifade ederek, deniz yolları hariç her yeri bisikletle geçerek Sidney’e ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Altın, bisikletle yolculuk boyunca toplam 13 ülkeden geçileceğini ve ortalama 25 bin kilometrelik mesafe aşılacağını dile getirerek, bisiklet yolculuğunun yaklaşık 17 ayda tamamlanacağını kaydetti.


Paylaş

“Gizem Altın ve BisikleTema” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir