Geyik Koşusu I – Geyik Run I

2011 yılında İstanbul Belgrad Ormanları’nda iki yeni patika koşu yarışı sizi bekliyor: Geyik Koşuları. Adının ormanın doğal sakinlerinden alan bu koşular ile ormanın içinde keşfe çıkmaya hazır mısınız? Sadece doğal güzellikleri değil sınırlarınızı da keşfedeceksiniz…

Two trail runs in Belgrad Forest in 2011 are waiting for you: Geyik Runs. This race which is named after the hosts of the forest and are you ready to discover with it? Not only the natural beauties but also will you discover your own borders…

Tarihler  – Dates
16 Ocak 2011 Geyik Koşusu I 14k / 4k – 16 January 2011 Geyik Run I 14k / 4k
20 Mart 2011 Geyik Koşusu II 14k / 4k – 20 March 2011 Geyik Run II 14k / 4k

Patika Koşusu Nedir? – What is the Trail Run?
Patika koşusu, yol koşusundan farklı bir koşu çeşididir. Genellikle orman içinde dar patikalarda gerçekleştirilir. Yaygın olarak dağlar, çöller, tepeler, orman ve dar geçişlerin olduğu engebeli orman arazileri kullanılır. Ülkemizde dağ koşusu da denen yol dışı koşuların bir türüdür.

Trail run is different type from track running. It is generally hosted in forest in narrow trails. Deserts, mountains, hills, forests or the lands that have rougness are also used for this type of run.

Patika koşusunun birçok farklı mesafede uygulanmaktadır:

Trail run is applied in lots of different distances:

Kısa parkurlar, ultra maratonlar, bir haftalık trekkingleri kısaltan gezi parkurları. Dünyada gittikçe artan sayıda insan günlük antrenman veya egzersiz olarak patika koşusunu tercih etmektedir. Eklemlerinizi koruyan bir zeminde, temiz hava ve doğanın eşsiz renkleri ile beraber koşmak size sıradan egzersizden çok daha fazlasını sunar.

Short tracks, ultra-marathons, the tracks that shorten the one-week trekking. It is getting chosen as a daily exercise by people today. It presents you more than a regular exercise with its fresh air and the amazing colors of nature.

Parkur – Track

Daha Fazla bilgi için lütfen yarış organizasyonu sayfasını ziyaret ediniz.

For further information please visit the page of race organization.

http://www.macerayarislari.com/docs/yarislar/2011/geyik_kosusu.php

Tags:Belgrad Ormanları, Patika Koşusu, Geyik Koşuları


Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir