Gece Belgrad Antremanı

Saat sabaha karşı 3.09… Sedef’in Alarm’ı ile uyanıyorum. 3:23’te kapıdayım. Eşyalarım geceden hazır. Araba ile Etiler’e şirkete gidiyorum. 5 dk sonra Fırat Gürler geliyor. Taytları ve uzun T-Shirt’ün İstanbul’un en nemli gününde çektiğini görünce soruyorum ; “Hayrola ?”  Cevabı basit: Sinekler 🙂 Gece 4’te Belgrad ormanı girişinde bekçi yüzümüze tuhaf tuhaf bakıyor. İçeri giriyoruz. Koca otopark’ta tek başımızayız.

Bu antreman’ın iki amacı var. Biri benim Ultra Maraton Mont Blanc’da Yaklaşık 7.5 Saat karanlıkta yürüyecek ve koşacak olmam ve ona hazırlık. Digeri ise Cumartesi günü yapılacak Macera Akademisinin Yeni Ay 2010 yarışında Uzun parkurda ter dökecek Fırat’ı yarışın gece etabına uyum sağlatmak.

Zifiri karanlık. Kafa fenerleri açılıyor. Bagaj ve far lambaları ile hazırlıklar tamamlanıyor. Bir Jel, Bir enerji şekeri, 1.4 litre su,  Exo Calf’lar, Salomon ayakkabılar,  Fotoğraf makinesi hazır… En keyiflisi yeni aldığım çantayı ilk test edişim; Salomon XT Wings 5. Yazısı çok yakında…

Arabayı kapatıp fenerlerle yürümeye başlıyoruz. Neşet suyundan tam 6 köpek + 2 bağlı büyük bekçi köpeğinin havlamaları ve bizzat fiziksel eşliği ile yola çıkıyoruz. Zaten daha sonra 5 tane süper komik birbirinden tip köpek bizi tam 15 KM takip ediyor. Yeni aldığım Garmin Foretrex 401 Kol GPS’imi açıyorum. Hemen sinyali buluyor. Ormanda kullanamayacağım korkusu taşıyordum.

Önce 1.9 Km yürüyoruz. 26 dakika sürüyor. Bu kaydın hemen sonrasında trip bilgisayarımı temizlemediğimi fark ettiğimden kısa bir reset atıyorum.  Yürüme , koşma, haritalara bakma, gece karanlığına alışma ile karışık koşma yürüme ve orman keyfi temalı gece antremanına başlıyoruz.

Ormandaki çöpler, su birikintileri bizi yavaşlatıyor, çamurlardan korunmaya çalışırken sıcaktan bayılmış köpekler bizimle güvenli olduklarını hissediyorlar ama nem’den dolayı sulardan geçerek geliyorlar.

Nem %96. İnanılmaz bir sıcaklık ona rağmen uzun kollu giyiyoruz. Sinekler gün ışığı ile bize saldırıyor. Çoğu zaman durmak zorunda kalıyoruz. Bunlar büyük ve kara sinekler. Toplam 2 saat ormanda kalıyoruz. Gün ışıması ile özellikle nem ve sıcaklık artıyor. 1.9 Km yürümenin üstüne dur kalk bir 15 Km  daha gidiyoruz. Ve Günü böyle tamalıyoruz. Teşekkürler Fırat !

Faaliyet’in Garmin connect Raporu Aşağıda


Paylaş

“Gece Belgrad Antremanı” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir