Koşu

Gece Belgrad Antremanı

Saat sabaha karşı 3.09… Sedef’in Alarm’ı ile uyanıyorum. 3:23’te kapıdayım. Eşyalarım geceden hazır. Araba ile Etiler’e şirkete gidiyorum. 5 dk sonra Fırat Gürler geliyor. Taytları ve uzun T-Shirt’ün İstanbul’un en nemli gününde çektiğini görünce soruyorum ; “Hayrola ?”  Cevabı basit: Sinekler 🙂 Gece 4’te Belgrad ormanı girişinde bekçi yüzümüze tuhaf tuhaf bakıyor. İçeri giriyoruz. Koca otopark’ta tek başımızayız.

Bu antreman’ın iki amacı var. Biri benim Ultra Maraton Mont Blanc’da Yaklaşık 7.5 Saat karanlıkta yürüyecek ve koşacak olmam ve ona hazırlık. Digeri ise Cumartesi günü yapılacak Macera Akademisinin Yeni Ay 2010 yarışında Uzun parkurda ter dökecek Fırat’ı yarışın gece etabına uyum sağlatmak.

Zifiri karanlık. Kafa fenerleri açılıyor. Bagaj ve far lambaları ile hazırlıklar tamamlanıyor. Bir Jel, Bir enerji şekeri, 1.4 litre su,  Exo Calf’lar, Salomon ayakkabılar,  Fotoğraf makinesi hazır… En keyiflisi yeni aldığım çantayı ilk test edişim; Salomon XT Wings 5. Yazısı çok yakında…

Arabayı kapatıp fenerlerle yürümeye başlıyoruz. Neşet suyundan tam 6 köpek + 2 bağlı büyük bekçi köpeğinin havlamaları ve bizzat fiziksel eşliği ile yola çıkıyoruz. Zaten daha sonra 5 tane süper komik birbirinden tip köpek bizi tam 15 KM takip ediyor. Yeni aldığım Garmin Foretrex 401 Kol GPS’imi açıyorum. Hemen sinyali buluyor. Ormanda kullanamayacağım korkusu taşıyordum.

Önce 1.9 Km yürüyoruz. 26 dakika sürüyor. Bu kaydın hemen sonrasında trip bilgisayarımı temizlemediğimi fark ettiğimden kısa bir reset atıyorum.  Yürüme , koşma, haritalara bakma, gece karanlığına alışma ile karışık koşma yürüme ve orman keyfi temalı gece antremanına başlıyoruz.

Ormandaki çöpler, su birikintileri bizi yavaşlatıyor, çamurlardan korunmaya çalışırken sıcaktan bayılmış köpekler bizimle güvenli olduklarını hissediyorlar ama nem’den dolayı sulardan geçerek geliyorlar.

Nem %96. İnanılmaz bir sıcaklık ona rağmen uzun kollu giyiyoruz. Sinekler gün ışığı ile bize saldırıyor. Çoğu zaman durmak zorunda kalıyoruz. Bunlar büyük ve kara sinekler. Toplam 2 saat ormanda kalıyoruz. Gün ışıması ile özellikle nem ve sıcaklık artıyor. 1.9 Km yürümenin üstüne dur kalk bir 15 Km  daha gidiyoruz. Ve Günü böyle tamalıyoruz. Teşekkürler Fırat !

Faaliyet’in Garmin connect Raporu Aşağıda


1 Yorum

1 Yorum

  1. erim bikkul

    Ağustos 6, 2010 at 10:17 am

    e bak fırat da bodeka üyesi, seni de aramıza bekliyoruz artık emrecim!

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı