Flatwhite Coffee

Kahve içmek için Soho’ya gidilirmiymiş, evet sadece bir fincan kahve için. Biz gidiyoruz, son zamanlarda dadandığımız iki tane kahve dükkanı var. Flat White ve Fernandez & Wells.

Daha önce Londra’da en iyi kahveyi Mounmouth coffee de içebilirsiniz demiştim fikrim halen değişmedi fakat buralarıda denemenizde fayda var en az Mounmouth kadar iyiler hatta kahve yanında sunulan tatlılar daha bile iyi.

Kahve içmek bağımlılık yaratıyor, Flat White yada Fernandez & Wells‘e yaklaşırken içerden gelen enfes koku bütün sokağı kaplıyor. En güzel tarafıda iki dükkanda pazar günleri açık, Mounmouth ise kapalı.

Fernandez & Wells’in 3 tane dükkanı var biz 73 Beak Street Soho’daki adrese gidiyoruz, kahvenin yanında enfes tatlılar, sandviçler bulunuyor.

Espresso Bar 16 St Anne’s court, Food & Wine bar ise 43 Lexington street adreslerinde. Flat White‘ın sadece bir dükkanı var o da 17 Berwick street adresinde. Bu dükkanların sıkı müdavimleri var yada bizim gibi bir kere gidip sonra müdavim olanlar var.

İçeride yer bulamazsanız, kapının önünde bulunan banklarda oturabilirsiniz zira içleri çok büyük değil. Londra’da yaşayanlar, tatile gelenler Soho’ya yolunuz düşerse, bir kahve içmeden dönmeyin derim.

Not: Kahve hastaları için bu blog yazisi kahve fanatiği eşim Sedef tarafından kaleme alındı…


Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir