Fino

Tapas en sevdiğimiz yemek çeşitlerinden biri. Bugüne kadar buralarda yazdığımız yazılardan da bu zaten belli oluyordur. Gerek İspanya’da gerekse Londra’da elimizden geldiğince farklı Tapas restoranlarını ziyaret etmeye gayret ediyoruz. Fino’da Barrafina’nın sahiplerinin, rezervasyon yapılabilir, biraz daha pahalı ve kaliteli versiyonu.

Kurucuları Sam ve Eddie Hart kaliteli yemek konsepti nasıl sunulur gayet iyi biliyorlar.  Beyaz ve pastel tonlar, loş ışık, basit masalar ve şık ama sade yemek takımları…. Buna ne eklerseniz harika bir deneyim olur : Tabii ki olağanüstü bir yemek kalitesi, ki zaten bu Fino’da var.

fino (7)

Menü Barrafina’nın aynısı. Porsiyonlar büyük. Şaraplar bir kademe daha kaliteli. Ben başlamak için bir bardak Sangria alıyorum. Onun dışında yemekte tercihim Kola.

fino (2)

fino (3)

Tortilla ve Rezeneli salata dışında yemeğe küçük zeytinler ile başlıyoruz. Patates kızartması ve Pimiento biberleri ise gene İspanyol mutfağının klasikleri ve olmazsa olmaz Tapas mezelerinden. Tuzu çok sevdiğimden ve antrenmanlarımda sürekli kaybettiğimden bol deniz tuzu ile tüketiyorum. Siz ise daha dikkatli davranın !

fino (5)

fino (8)

Ana yemek olarak ben Et, Sedef ise balık alıyor. Bir Tok ailesi klasiği. Ben daha çok daha kanlı, kırmızı et taraftarı ilen, o ise beyaz etin vurgunu. Benim etimin üzerinde bir de eritilmiş Manchego peyniri ve biber var. Tam kıvamında…

fino (9)

Bar kısmı çok kalabalık değil ama oraya rezervasyon alınıyor mu bilemiyorum. ayrıca eğer kalabalık iseniz özel yemekler sipariş edebiliyorsunuz. Kuzu kolu vb. gibi.  Oturulan yemek bölümünden önceki basamaklarda bir buluşma ve yemek öncesi içki almak için bar kısmı bulunuyor.

fino (10)

fino (4)

Biz Fino’yu çok beğendik. Daha romantik, sıra beklemeden güzel tapas ve İspanyol yemekleri ve özel geceler için ideal. Ama Barrafina’nın kalabalığı, sürünürcesine sıra beklenmesi, garsonlarının bazılarının artık gelip sarılacak kadar bizi tanıması ve havası bizim için bambaşka…

fino (12)

Address: 33 Charlotte Street, entrance on Rathbone Street London W1T 1RR
Phone: 020 7813 8010
Website: www.finorestaurant.com

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir