Negozio Classica

Primrosehill civarında Regents Park Road üzerinde bulunan bu şarap barı, Toskana başta olmak üzere, değişik İtalyan şaraplarını güzel küçük mezeler ile sunmakta.

Aslında çok ufak bir yer olan Negozio classica’nın etkileyici bir şarap stoğu ve çeşidi var. İçeri girince bir duvar tamamen Şarap ile kaplı.

Sadece Toskana olarak limitlememek gerek. Slovenya ve Sicilya’dan da farklı şarapların en kalitelileri bulunmakta.

Dolcetto ve Barbera, hatta Barolo gibi markaları burada bulmak mümkün. Dışarıda 3-4 küçük masa, içeride iki kişilik 2 masa ve uzunca bir bar var. En keyiflisi barda oturup İtalyan garsonlardan keyiflici farklı şaraplardan istemek tadıp almak.

Güzel eskimiş parmesan peyniri, kuru et tabağı ve kocaman italyan zeytinleri şarap yanında sohbetinize keyif katacak küçük atıştırmalıklar.

Kendilerinin yaptığı domates soslu ekmekler ve patlıcanlı atıştırmalıkları ve günün yemeği olarak çorba ya da değişik İtalyan makarnalarını deneyebilirsiniz.

Negozio’yu akşam yemek öncesi ya da hafta içi arkadaşlarınız ile şarap içip keyfili sohbetler yapmak ya da tek başınıza bir akşam kafa dinlemek ve şarap keyfi için öneririm…

Paylaş