Bricklane Bikes

Bricklane Bikes Ingiltere`nin kuzeyindeki Bricklane bölgesindeki harika bir bisiklet dükkanı. Single Speed bisikletimi aldığımdan beri bu tarz bisiklet dükkanlarını nerede yakalasam not ediyor ve fotoğraflarını çeker oldum.

Dükkan’ın girişi ve vitrini küçük olmasına rağmen içi oldukça geniş ve hatta arka tarafında aşağıdaki resimlerden göreceğiniz üzere kocaman bir atölyesi ve bisiklet bahçesi bulunuyor.

İçeride çeşit çeşit kadrolar, çelik ve aluminyum bisiklet parçaları mevcut. Tamamen tek vitesli, çelik ağırlıklı ve fixed gear dediğimiz sabit dişlisi olan bisikletler ve bunların el yapımı olarak birleştirilmesini icra etmekteler.Aksesuar olarak deri elcikler, seleler, postacı stili omuz çantaları ve bu bisikletçilerin vazgeçilmez aksesuarları olan önü kısa şapkaların envayi çeşidi mevcut.

Gene tek vitesli bisikletlerde en çok dikkat edilen unsurlardan biride kromaj ve renkli gidonlar. Çeşitli eğimlerdeki gidonları ve özel markaların değişik seçeceneklerini bu dükkanda bulmak mümkün.

Ayrıca firma servis hizmeti de veriyor. İngilterede bisiklet servis fiyatları gerçekten el emeğine verilen değer oranında çok pahalı. Kimse bisiklet dükkanında lastik şişirmiyor. Herkes kapıdaki pompadan ücretsiz yararlanıyor. Ama gidona yeni bir bar tape sarılacaksa fiyatı en az 40-50 liradan başlıyor. Gene aşağıdaki resimden göreceğiniz gibi ikinci el malzemeleri de bu dükkandan almak mümkün. Herkes malzemelerini bırakıp uygun bir fiyat belirliyor ve komisyon karşılığı satabiliyorsunuz. Özellikle evinize yakın ise buranın bir sohbet ve muhabbet merkezi olup bisikleti seven herkesin buluşabileceği bir nokta olması çok keyifli.

Dükkanın arka tarafında ise bir bahçe ve bu bahçede tamir, ikinci el bisikletler ve toplanmayı bekleyen 70-80’li yıllara ait nefis ince çelik kadrolar bekliyor. Bunları kumlayıp, boyayıp orjinal parçaları ile fixed bisiklet yapmak ve bunu adım adım izlemenin keyfi bile paha biçilemez.

Web: http://bricklanebikes.co.uk/
Adress: 118 Bethnal Green Road, London E2 6DG
Tel: 020 7033 9053
Opening Hours: Mon to Fri 9:00 – 19:00, Sat & Sun 10:00 – 18:00
Tube: Shoreditch High Street Station (0.4 km)  Hoxton Station (0.8 km)
Nearby stations:  Shoreditch High Street Rail Station (0.2 km)Paylaş