BBC2 Hyde Park Konser

BBC 2 Radyonun düzenlediği senelik konsere o gün şansa Londra bulunan Kaan Volkan ile beraber gitme fısratı bulduk. Harika güneşli ama rüzgarlı olan hava öğleden sonra maalesef bozdu ve sadece T-shirt ile çıktığım çin ciddi şekilde ıslandım… Ama çıkan gruplar, Groupon sayesinde aldığım yuzde elli indirimli bilet ile 16 pounda tüm bu sanatçıları izlemek doyumsuzdu.

Hyde park konser için biçilmiş kaftan ve organizasyon mükemmel. Bir kere İngilizler özellikle konserde olay çıkarmaktan , ona buna bakmaktan sa müziği dinleyip, içki içip gülmeyi düşünüyorlar.

Konser alanına giderken çantanıza içki, meyve , yere piknik örtüsü, katlanır sandalye götürmek parti ve konser kültürü açısından elzem. Favori içecekler, şarap, pims ve bira. Cam şişeye izin yok.

 

 

Sırası ile çıkan sanatçılar aşağıda. Bizim dinlediklerimiz ise koyu renk olanlar.

Gary Barlow
Chic
The Pierces
James Blunt
Imelda May
Lenny Kravitz
Jonathan Jeremiah
Will Young
Caro Emerald
Beverley Knight
Bellowhead
Jools Holland and his Rhythm and Blues Orchestra

Ben özellikle sesi ve sahnesinden dolayı Imelda May, Lenny, Will Young ve James Blunt’ı çok beğendim. Yağmur altında aldığımız şişe şarap ve çikolata ile karnımızı doyurduk ve çok eğlendik.


Konserde en güzel şey sanatçıların 4-6 parça söylemesi ve çok fazla santçının keyifli parçalarını dinleyebilme olanağı. Radyoların yaptığı bu pazarlama sonucu dinlenme oranlarının inanılmaz derecede artığını düşünüyorum. Zaten sahneye çıkan radyo DJ’lerini herkes tanıyor ve esprileri ile seyircileri ile iyi bir iletişime sahipler.

Kesinlikle bundan sonra HydeParktaki konserler gitmeyi düşünüyorum ve bu sefer daha hazırlıklı gideceğim. Özellikle yağmurluk ve içkiler önceden alınmalı ve planlanmalı.