Bocca di Lupo

Bocca di Lupo bizim İngilereye ilk geldiğimiz haftasonu  gitmeye çalıştığımız restoran. İçeri girdikten sonra kapıda çalışan İngiliz kızın erkek arkadaşının isminin Emre çıkması sonucu ilk defa yer bulmuş ve oturmuştuk. Hikayesi buradaydı.

Daha sonra gerek diğer arkadaşlarımız ile gerekse Türkiye’den gelen misafirlerimizi ağırladığımız muhteşem yemekleri olan arika bir restoran.


Kapıdan girişte uzunca bir bar ve İngilterede sıkça rastlanan mutfağı izleyerek yemek yemeye imkan veren bir ıtrma düzeni var. Eğere biraz ağır abi iseniz ve bar sandalyesi poposuna rahatsızlık veren bir tip iseniz masa rezerve etmenizi öneriyoruz. Bara da zaten yüzde doksan reservasyonsuz alınmıyor. Sohonun göbeğinde rezervasyon alan nadir restoranlardan biri Bocca di Lupo.

Akdeniz geleneği, oturur oturmaz suyunuz, nefis ekmekler, banmak için zeytinyağı ve zeytinler hemen emrinize amade… Daha sonra menüden küçük tabak atıştırmalıklarını seçebiliyorsunuz. Bunlar soğuk et tabağı, küçük mücverler, içli kroketlet, mozarella topları, domates kuruları ve salata çeşitlerinden oluşuyor ve sürekli yenilikler ekleniyor.

Kızartma karides, ahtapot ve karışık balık tabakları, domuz ürünleri ve başlangıç için küçük tabak makarnalarda diğer seçenekler. Çok geniş bir şarap mönüsü bulunan restoranda diğer tüm içeceklerde mevcut.

Restoranda bir ziyaretimizde iki üç kişinin paylaşacağı kocaman et söyledik. Ancak ben İtalyada yediğim etler ile kıyasladığımda aynı randımanı alamadım. Kesinlikle çok güzel ve büyük porsiyon sanırım İngiltere ve Alplerde beslenen hayvanlar arasındaki ana farklardan kaynaklanıyor olabilir.

Benim bu restoranda en çok sevdiğim bazı arkadaşlarımın ise yedikten sonra hassas midelerine dokunan içi fındıklı domuz sosis. Rulo şeklinde geliyor ve küçük ve büyük porsiyon şeklinde söyleyeiliyorsunuz.


Keza yanına patates, soğan ya da enginar kızartma alarak yemeğinize daha da bir lezzet katmak ve doyurucu kılmak mümkün.

Restoranın sonunda tatlı mönüsüne hiç bakmayın, hesabı alın ve doğru karşı kaldırımda bu restoran’ın büyesinde olan Gelupo’ya geçin.  Önce çikolata ya da rasberry sorbenizi alın yanına da bir espresso çakın keyfine bakın. dükkanda bir yandan dondurmanızı yerken diğer yandan ucuz makarna ve zeytinyağı alışverişinizi de yapabilirsiniz.

Benim Londra’da senede en az 3-4 defa gidebileceğim restoranlardan biri Bocca. Servis kalitesi ve profesyonellikleri muhteşem. Yemekler hızlı ve tam pişiriliyor. Eğer gece geç saate yerim, sohbetim uzundur, ahçıları izlemeyi severim derseniz burası tam size göre.

Address : Bocca di Lupo 12 Archer Street W1D 7BB
Ulaşım: Piccadilly Circus tube
Telefon: 020 7734 2223
Web Sitesi: http://www.boccadilupo.com/
Öğlen: 12.30-3pm Pzt-Cts; 12.45pm-3.45pm Paz.
Akşam:
5.30-11pm Pzt-Cts; 5-9pm Paz

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots and posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & PostsPaylaş