Londra Öncesi Son Koşu – The Last Run Before London

Evet buruk bir gün bugün… Tüm yakın dostlarla beraber bir veda koşusu yaptık bugün. Hem Caner’e bizlere Geyik Koşuları ile arazi koşularını birleştirdiği için teşekkür mahiyetinde parkuru temizlemesine yardım ettik. Hem de bol çamurlu, eğlenceli ve sohbetli bir koşu gerçekleştirdik. Koşunun başında ufak bir aksilik sonucu Yavuz ayağını burktu ama kendisine çok geçmiş olsun diliyorum.

Yes, this is a sad day… We had a valediction with my friends today. We helped Caner to clean the racetrack as a thanks for combining the Geyik runs and site conditions. Also we had a run full with muds, chatting and fun. With some bad luck at the beginning of the run, Yavuz twisted his ankle and I wish him a speedy recovery!

Ormanlara sizleri sabah sabah erkenden götürdüm… Kafanıı malzemelerle, hayallarle, yarışlarla şişirdim… Caner, Alper, Erkal, Zeki, Renay, Ulaş , Fırat, Ufuk, Muna, Yasemin, Gökben, Hürol, Orkun, Cem, Hakan, Yavuz, Tanyar ve daha nice ismini saymadığım arkadaşlarım. İyi ki varsınız…

 

I took you to the forests too early in the mornings… I gave you lots of headaches with dreams, races and equipments… Caner, Alper, Erkal, Zeki, Renay, Ulaş , Fırat, Ufuk, Muna, Yasemin, Gökben, Hürol, Orkun, Cem, Hakan, Yavuz, Tanyar and the other many friends… So glad that I have you!

 

Elimden geldiği kadar arazi koşusu ve trail running’i Adım Adımcı dostlara sevdirmeye çalıştım. Şimdi o kadar mutluyum ki, gidiyorum uzun bir süre yanınızda olmayacağım ama sizler her cuma, her cumartesi uzun koşularınızda belki benim kulaklarımı çınlatacaksınız ve ben duyacağım. Londra’da  veya Reading’de sabah bir parkta.

I tried to make Adım Adım friends love the trail and cross country running as far as I can. Now I’m so happy that even if I’m not with you guys, I will feel my ears burning in London or Reading during your runnings every Friday and Saturday. 

Lütfen koşularınıza devam edin… Tembellik yapmayın. Havalar ısınıyor. Cuma sabahları 6’da başlayın. 2-3 saat koşun, zıplayın, atlayın, malzemeleri konuşun.. Stresinizi toprağa basarak atın…Beni unutmayın…

 

Please keep running… Don’t get lazy… The weather is getting warmer. Start at 6 at Fridays. Run for 2-3 hours, jump and talk about the equipments. Get rid of your stress by stepping on the land… Don’t forget me…

 Tags : Londra 


Adım Adım Trail Team II – Step by Step Trail Team II

Adım Adım arazi koşusu takımının koşuları devam ediyor. Bu sabah çok kalabalık bir koşu yaptık. Ekipten bazı arkadaşların maalesef uykusunu almayıp geç kalmasından dolayı (Fırat ve Melis !) 20 dk geç başladık. Önce çiseleyen yağmur bizi korkutsa da ciddi güzel bir parkur koştuk. Parkur detayları ve haritası aşağıda.

The runs of Adım Adım cross country team still continue. We did a very crowded run this morning. Since some of the friend got late (Fırat and Melis!) we started 20 minutes late. First drizzling rain frightened us but we did a good track. The track details and its map are below.

Yavuz, Zeki ve ben 23km  dier arkadaşlar ise 15Km civarı bitirdi. Özellikle dağ maratonu, DASK, Geyik Koşusu gibi aktivitelerde yükseklik ve eğim çalışması gerçekten faydalı oluyor. Bu koşuda da yokuş iniş çıkış ve arazi koşusunun en önemli özelliği olan “bastığın yere dikkat et” prensibini en iyi şekilde uygulamaya çalıştık.

Yavuz, Zeki and I finished at 23km and the other did at 15 km. Especially for the activities like mountain marathon, DASK or Geyik Run, slope and height exercises are really helpful. We again tried to apply the principle of “be careful where you step” which is the most important one for the cross country running.

 

Çamur bize yakışıyor; Londra‘da olsam da devam edin koşulara , benim kalbimde sizlerle. Benle son koşu 25 mart Cuma sabah 6:15’te Belgrad Neşet suyunda !

We look good in mud; even if I’m in London, you keep on running! The last run with me was at Belgrad at 25th march in Friday morning 6:15

 

Katılımcılar(Attendants)

 1. EMRE TOK
 2. YAVUZ ABADAN
 3. ZEKI YEMEZ
 4. FIRAT GURLER
 5. MELIS ABACIOGLU
 6. TANYAR ABLAK
 7. GOKBEN UTKUN
 8. ALP
 9. OZLEM DUYGU
 10. HUROL YAVUZTURK
 11. ORKUN GUNCAN

 Tags:Trail Team II, Adım Adım, Arazi Koşusu,  DASKGeyik KoşusuLondra, Trail Run


Adım Adım Trail Team

Evet bu haftasonu cumartesi Caner Odabaşoğlu önderliğinde Geyik Koşusu parkurunu bir tur kalabalık bir adım adım ekibi ile attık. Karlı, bol çamurlu ve temposu çok yorucu olmayan bir koşuyu 14.6 KM’lik iniş çıkışlı, kaymalı, düşmeli bir parkuru 1:46’da tamamladık.

Koşuya sabah demir leydi Çiğdem Erginer, Erkal Hascan, Emre Tok, Caner Odabaşoğlu, Ulaş Önol, Yavuz Abadan, Tanyar Ablak ve Hama isimli yabancı arkadaşımız iştirak etti.

Bu koşu aslında şu açıdan önemli idi. Yaklaşık 2.5-3 yıldır arazi koşuları üzerine sitemde yazılar yazıyorum, arazi koşusu antremanlarını özellikle Alper, Caner ve Fırat Gürler ile yapmaya gayret ediyorum. Şimdi ise arazide koşuya gönül veren,  parkurları keşfetmek isteyen arkadaşlarım arttıkça çok mutlu oldum. Benim için çok ayrı bir cumartesi idi bu yüzden.

Unutmadan 20 Mart 2011 130 kişi ile sınırlı Geyik Koşusu II yapılacak. Detaylar www.geyikkosulari.com adresinde

Koşu sırasında çekilmiş videomuzu aşağıda bulabilirsiniz.

 


Arazi Koşusu Fotoğrafları – The Photos of Cross Country Running

Sevgili Alp Ulagay 4-5 hafta önce Adım Adım koşuları ile ilgili harika bir röportaj yapmıştı benle. Hem ofis hem de Belgrad ormanında yaptığımız fotoğraf çekimlerinde muhteşem fotoğraflar çeken Serkan Şentürk‘ün peşinden koşuyordum. “Serkan bana fotoğraflarımdan gönder lütfeeen” şeklinde yakarmalarıma istinaden saolsun bana olağan üstü çektiği fotoğrafları gönderdi. İnsan kendisini profesyonel fotoğrafçı tarafından bu kadar detaylı çekilince tanıyamıyor neredeyse…

Dear Alp Ulagay interview with me about Adım Adım runs nearly 4-5 weeks ago. After the photo-shoots made both in the office and in Belgrad forest, I was running after  Serkan Şentürk to give me his fabulous shoots, and he sent the pictures. One doesn’t simply know himself after a professional photo shoot in details.

Serkan fotoğrafları çekmek için yerlere yattı, siper aldı, beni bir çok kez aynı rotada koşturdu ve indirdi. O gün Avrasya Maratonu öncesi 24km koşup sonra bunları gerçekleştirmek beni yormadı; fotoğraflar bunları kanıtlar 🙂

Serkan lied on the floors to take me, took shelter behind or he made me run in the same route over and over again. That day running Eurasia Marathon for 24 km and doing these after didn’t tire me; and the photos are the proof of it.

Teşekkürler Serkan Şentürk ve Alp Ulagay

Thanks a lot Serkan Şentürk and Alp Ulagay

Muazzam fotoğraflar ve Röportajı aşağıda beğeninize sunuyorum.

I offer you the amazing photos and the interview below.

Tags: Alp Ulagay, Belgrad ormanı, Serkan Şentürk, Haber Türk, Adım Adım, Avrasya Maratonu


Salomon 2011 Kreasyonu – Salomon 2011 Creation

Salomon Spor ve arazi koşusu ürünleri 2011 ilkbahar ve yaz kreasyonları artık fuarlarda baş görtermeye başladı. Bu yaz özellikle artan kadın arazi koşucularının daha fazla seçeneğe sahip olduğunu belirtmek isterim. Yeni renkler, canlı tonlar ve farklı ürünlerle Salomon bu sene enteresan ürünler ile karşımıza çıkacak. Aşağıdaki ürün fotoğrafları http://lyramag.blogspot.com adresinden alınmıştır.

Salomon sport and cross country run products 2011 spring/ summer creations have begun to appear in fairs. Especially this summer, with the raising number of female runners, they have more variety of products. With new colors, vibrant tones and different products, Salomon is ready to surprise us this year. The products photos were taken from; http://lyramag.blogspot.com

Yukarıda gördüğünüz Salomon XR CrossMax özellikle taban yapısı ile hem arazi hem asfalt koşularında farklılık yaratacak bir arazi koşu ayakkabısı. Özellikle Belgrad ormanı gibi sürekli arada asfalta veya sert zemine ayak bastığınız durumlarda stabilitesini ve yol tutuş anlamında koşucusuna güven veren yapısı ile bu sene çok moda olacak. Özellikle S-Lab serisinden sonra Speed Cross Serisine ciddi bir iç rakip geliyor diyebiliriz.

As you see above, Salomon XR CrossMax  is running shoes that would make a difference with its base structure for different surfaces like pavement or solid. Especially a place like Belgrad forest where you step on both pavement and hard ground often, the shoes are stable with their features and they are reliable in terms of road handling. We can say that after S-Lab series, there will be coming a hard rival to the Speed Cross series.

Daha öncede testini gerçekleştirdiğimiz RX Moc S-Lab koşu sonrası ayakkabısının Rx-Moc S-Lab sandalet versiyonu da bu sene gelmeye hazır. Özellikle yarış sonrası ve öncesi ayaklara hava aldırıp keyifli bir şekilde gezmek ve tabn kan dolaşımını arttırmak önemli. Bu sene S-Lab Sandaletinin bunu en iyi şekilde yapacağını düşünüyorum.

salomon-banner

After RX Moc S-Lab running shoes, its sandal version is ready to come up this year. Especially before and after the race you can have a comfortable walk and also you can have a proper circulation thanks to these sandals. This year, I guess S-Lab sandals will make this happen successfully.

Koşu Etekleri içi taytlı ve son derece rahat ürünler olarak biliniyor ve son zamanlarda kadın koşucular tarafından sıkça kullanılıyor. Salomon‘un koşu eteği bu sene farklı renk ve seçeneklerde raflarda olacak.

Running skirts are so comfortable with leggings inside and lately, female runners use them a lot. Also, Salomon presents different color options for these skirts this year.

Salomon’un Exo ürünlerini de daha önce bu yazımızda tanıtmıştık. Bu sene kadınlar için ergonomisi farklı, göğüs kısmına farklı açılardan destek veren ve nefes almayı ve kabn dolaşımını farklılaştıran ürünler değişik renklerde gelecek. Erkeklerde de aşağıdaki gibi farklı renkler bulunacak.

I mentioned about Exo products of Salomon earlier. This year, for women, different products with different colors will be presented with comfortable ergonomics, as supporter of chest and with a way that makes bloodstream fully. For men, different colors will be up too as shown below.

Son olarak ise Salomon‘un uzun saçlı koşan kadınlar için düşündüğü at kuyruğu saçları raht ettiren kapşon tasarımını size göstermek isterim.

Lastly, for women runners with long hair, there are also some hoody designs that makes the pony tail comfortable.

Diğer Salomon ürün test yazıları için (For the other Salomon product test articles) :

      Tags : Salomon, Salomon XR CrossMax , Rx-Moc S-Lab, Koşu Eteği 

Belgrad Ormanı Arazi Koşusu-Belgrado Forest Trail Run

Ormanda UTMB CCC antreman planına uygun bir şekilde antremanlarıma devam ediyorum. Cuma ve Cumartesi günü uzun antremanlarıma haftasonu Adım Adım’dan arkadaşlarım Ulaş ve Alper’de eşlik ettiler. Sabah 8:15’te başladığımız koşu genelde çok hafif eğimli çıkışlar, kısa asfalt geçişi ve uzun az eğimli iniş içeren 2.5 saatlik 21-22 Km’lik bir koşu ile devam etti.

I am continuing my training plan for UTMB CCC Ultra Trail Maraton 2010. The training plan includes long runs on Fridays and Satudays. Started trail running on 8:15 and ran for 2.5 hours continuosly with small slopes and declines.


Daha sonra bu koşunun bizi kesmediğini farkettik ve Alper ile beraber 30 dk. daha üzerine ek bir hızlı patikalarda arazi koşusu yaptık. Koşu sırasında özellikle ana yollar haricindeki tüm farklı parkurları keşfetmeye çalıştık.

Then we have decided that the trail is not enough for Alper and me ; thus we have decided to continue to have an additional 30 min fast trail run for the parcours and courses that we have never tried before which was fun and enjoying.

Bu hafta 3 haftadır programıma %80’lik bir uyumla uymada bir günlük bir hata yaptım ve bir gün 15KM koşumu kaçırdım.  Çok yoğun bir iş tempomun olması buna sebep verdi ancak bundan sonraki günlerde plana daha yüksek oranda uyarak 21 hafta sonra ilk ultra maratonumu bitirmeye çalışmak yegane amacım.

This week i had a failure on obeying my UTMB CCC ultra marathon training plan. I just missed one 15Km run on this week due to hard working hours 🙁 I’ll to stick to my plan more tenaciously in upcoming weeks.