Great Queen Street Restaurant

Londra gastro pub’ların dünyada önemli şehirlerinden biri. Pub kültürü İngilizler için vazgeçilmez. Hafta içi öğlen, iş çıkışı ve haftasonları maç saatlerinde publarda olmamak imkansız gibi. İngiltereye gelip pubları gezmeden, İngilizler gibi takılmadan dönerseniz, bir şeyleri kesinlikle eksik bıraktınız demektir.

Okumaya devam et Great Queen Street Restaurant

Paylaş

Anchor & Hope Gastro Pub

Gene yakın arkadaşımız, yemek gurumuz Eytan’ın önerisi ile geçen haftalarda gittiğimiz Great Queen Street restoranın diğer bir kardeşi olan Anchor & Hope‘a bu sefer buralara yeni göçen arkadaşımız Fırat’ sürüklüyoruz. Sıcak bir bar atmosferi. Klasik ilk gelen yer diğeri bekler mantığı hakim. Restorana bu sefer akıllılık edip erken gidiyoruz ve her zamanki gibi ayağımızı sürüyoruz.


İsmimizi listeye yazdırdıktan sonra beş masa geliyor ve biz oturuyoruz kalkarken hala oturamayanları görüyoruz. Londra’nın en önemli özelliği bu. Tonlarca mekan da açsanız çoğu çok kalabalık. Mutfak kültürleri genelde çok gelişmemiş İngiltere’nin ve dışarıda yemek ve çok kültürlü yemek dünyası bir hayat biçimi. Perşembe, Cuma ev Cumartesi yer bulmak çok zor. Gelecekler için şimdiden bilgi vereyim.

İçecek olarak ben Kan Portakallı Prosecco , Fırat Bira , Sedef Kolayı tercih ediyor. Great Queent Street restoranda olduğu üzere gene muhteşem organik terayağı ve ekşi mayalı ekmek geliyor. Daha sonra ise başlangıç olarak Crab on Toast yani tost ekmeği üzerinde Yengeç ezmeli püre ve Somon söylüyoruz.

Ana Yemek olarak ise Fırat ile ben büyük bir Biftek paylaşıyoruz. Yanında ise muhteşem bir patates kızartması geliyor. Tam İngiliz Pub’ına uygun yemek. Et ve pişirilmesi mühteşem. Patates’e Sedef de katılınca ikinci bir tane daha istiyoruz ancak elle kesildiği ve et porsiyonu kadar olduğundan kursağımızda kalıyor 🙂 Sedef ise balık tercih ediyor ve çok leziz olduğunu söylüyor. Burada çoğu yemeğe pişerken zeytin atıyorlar. Enteresan ve farklı bir tad veriyor.

Ayrıca özel bıraları ve farklı küçük tabaklarıda bulunan bu Gastro Pub özellikle biliniyor ve ödüllü bir mekan. Young’s and Bombardier bu biralardan bazıları. Cumartesi akşamları çok kalabalık ve çok sesli. Pazar öğlen ise gene keyifli ve ailece gidilebilir. Mekan SouthWark metro çıkışından sonra sağa dönünce yürüme ile 2 dk. Karşısında şansımıza büyük bir Taş isimli kebaçı da gördük.

Farklı yorumları buradan okuyabilirsiniz : http://www.yelp.co.uk/biz/the-anchor-and-hope-london

Address: 36 The Cut,  London SE1 8LP   Telephone: 020 7928 9898
Tube: Southwark tube or Waterloo tube/rail
Email: anchorandhope@btconnect.com
Hours: Tues-Sat 12N-2.30pm Mon-Sat 6-10.30pm Sun 12.30-5pm
Price: £25.00-£38.00

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


Paylaş