Engelleri Aşmak 3… Nereye olsun…?

Merhaba Sevgili dostlarım…

 

Sağlık ve sıhhat problemi olmadığı taktirde Eylül ayında bir haftasonu Engelleri Aşmak 3. Gezimi düzenlemek istiyorum. Engelli Dostlarımın yolda, bina girişlerinde, kaldırımlarda yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla yaptığım gezilerin birincisinde İstanbul’dan Eskişehir’e bisikletle 3 günde gitmiş ve orada bir sunum gerçekleştirmiştim.
Bknz. http://www.geziyorum.net/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=56İkinci gezimi ise Tren ile Dinarda inmiş ve Denizli’ye bisikletle gezi duzenlemiş. Bedensel Engelliler Derneği Denizli şubesi tarafından ağırlanmış ve sunum gerçekleştirerek sesimi duyurmaya çalışmıştım…
Bknz. http://www.geziyorum.net/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=56
 


3. gezimde ise Ocak-Mayıs ayları arasında antremanlarımı gerçekleştirerek; birazda zor olacağını bilesemde Haftasonu 3 günlük bir zaman zarfı içinde bu gezimi gerçekleştrmeyi ve sonunda ise gene İlk öğretim ve Üniversite öğrencilerine Engelleri Aşmak sunumumu gerçekleştirmeyi düşünmekteyim.

3. Gezinin farklı bir zorluğu olacak ve gerçekleştirebilirsem Türkiye’de ilk defa 24 Saat kesintisiz bisiklete binerek tepkimi ortaya koymak istiyorum. Yolculupuma Tren-Otobüs yada Uçak ile ilk başlangıç noktasına Cuma akşamı yola çıkarak ulaşıp, daha sonra Cumartesi sabahı yolculuğuma erken başlamak ve Pazar sabahına kadar gece dahil olmak üzere kesintisiz devam etmek var. Dizlerimi ve sağlığıma dikkat ederek bu yolculuğun 200KMm kesintisiz olmasını düşünmekteyim. Mola süreleri ve yolculuk sırasında süratimi ve planımı daha sonra açıklayacağım… Bu bir yarış değil ancak sadece bir dikkat çekme ve destek yolculuğu denilebilir.

Benim bu yolculukta çekeceğim zorluk yada yorgunluk hiç bir zaman engeli dostlarımın sokaklarda, kaldırımları aşarken, Bina kapılarında, Tiyatro girişlerinde, Sinema salonlarında, Restoranlarda yada sosyalleşebilecekleri her ortamda yaşadıkları zorlukların yanında çok ufak kalacak…

Sitemin sol tarafında bir anket bulunmakta. Sizden ricam; bu anketteki bölgelerden birini seçerek bu rotanın nereye doğru olmasını seçmeniz. Siteden gelen oylara dikkat edilerek gezimi planlayacağım…


Engelleri Aşmış bir dünya dileğiyle…
EMRE


Paylaş

“Engelleri Aşmak 3… Nereye olsun…?” üzerine 4 yorum

  1. Sevgili dost kurban bayramını kutluyorum. Senin enerjine yetişilmez. Yeniköy\’ ede bekliyorum…

  2. Emre arkadaş Merhaba… şunu bilmeni İsterim.. Ben ve eşim Ayşegül 3. Engelleri aşma projesinde tam ve sınırsız destekçin olmaya hazır. Tüm Bedensel engelliler derneği Arkadaşlarımla birlikte…
    Sen ve bizler bir ekip olarak bir çok şeyi birilerine hatırlatmaya çalıştık. Ama malesef o günden bu yana Denizli yerel yönetiminde bir tık dahi yok… Neyse burdan politika derler sonra..
    3. projende yanındayız. 2 si ile belki bir şeyleri htırlattık.. Fakat küçükken duyduğum bir kelime vardı Allah’ın hakkı 3 tür.. işte ordan esinlendim. Belki bu 3.ncüsü birşeyleri başlatır.

  3. merhaba emre abi denizliden ümit ben umarım iyisindir engelleri aşmak için farkındalık yaratabilmek için pedala basmaya nedersin ? doğrusu ben çok ama çok isterim..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir