Koşu

Engelleri Aşmak 3… Nereye olsun…?

Merhaba Sevgili dostlarım…

 

Sağlık ve sıhhat problemi olmadığı taktirde Eylül ayında bir haftasonu Engelleri Aşmak 3. Gezimi düzenlemek istiyorum. Engelli Dostlarımın yolda, bina girişlerinde, kaldırımlarda yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla yaptığım gezilerin birincisinde İstanbul’dan Eskişehir’e bisikletle 3 günde gitmiş ve orada bir sunum gerçekleştirmiştim.
Bknz. http://www.geziyorum.net/index.php?option=com_content&task=view&id=194&Itemid=56İkinci gezimi ise Tren ile Dinarda inmiş ve Denizli’ye bisikletle gezi duzenlemiş. Bedensel Engelliler Derneği Denizli şubesi tarafından ağırlanmış ve sunum gerçekleştirerek sesimi duyurmaya çalışmıştım…
Bknz. http://www.geziyorum.net/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=56
 


3. gezimde ise Ocak-Mayıs ayları arasında antremanlarımı gerçekleştirerek; birazda zor olacağını bilesemde Haftasonu 3 günlük bir zaman zarfı içinde bu gezimi gerçekleştrmeyi ve sonunda ise gene İlk öğretim ve Üniversite öğrencilerine Engelleri Aşmak sunumumu gerçekleştirmeyi düşünmekteyim.

3. Gezinin farklı bir zorluğu olacak ve gerçekleştirebilirsem Türkiye’de ilk defa 24 Saat kesintisiz bisiklete binerek tepkimi ortaya koymak istiyorum. Yolculupuma Tren-Otobüs yada Uçak ile ilk başlangıç noktasına Cuma akşamı yola çıkarak ulaşıp, daha sonra Cumartesi sabahı yolculuğuma erken başlamak ve Pazar sabahına kadar gece dahil olmak üzere kesintisiz devam etmek var. Dizlerimi ve sağlığıma dikkat ederek bu yolculuğun 200KMm kesintisiz olmasını düşünmekteyim. Mola süreleri ve yolculuk sırasında süratimi ve planımı daha sonra açıklayacağım… Bu bir yarış değil ancak sadece bir dikkat çekme ve destek yolculuğu denilebilir.

Benim bu yolculukta çekeceğim zorluk yada yorgunluk hiç bir zaman engeli dostlarımın sokaklarda, kaldırımları aşarken, Bina kapılarında, Tiyatro girişlerinde, Sinema salonlarında, Restoranlarda yada sosyalleşebilecekleri her ortamda yaşadıkları zorlukların yanında çok ufak kalacak…

Sitemin sol tarafında bir anket bulunmakta. Sizden ricam; bu anketteki bölgelerden birini seçerek bu rotanın nereye doğru olmasını seçmeniz. Siteden gelen oylara dikkat edilerek gezimi planlayacağım…


Engelleri Aşmış bir dünya dileğiyle…
EMRE


4 Yorum

4 Comments

 1. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:23 am

  Sevgili dost kurban bayramını kutluyorum. Senin enerjine yetişilmez. Yeniköy\’ ede bekliyorum…

 2. Misafir

  Eylül 15, 2008 at 2:23 am

  emre abi ben ümit umarım engelleri aşmak 3 te beraber pedallayabiliriz ..

 3. Vedat Galiba

  Eylül 25, 2008 at 11:52 pm

  Emre arkadaş Merhaba… şunu bilmeni İsterim.. Ben ve eşim Ayşegül 3. Engelleri aşma projesinde tam ve sınırsız destekçin olmaya hazır. Tüm Bedensel engelliler derneği Arkadaşlarımla birlikte…
  Sen ve bizler bir ekip olarak bir çok şeyi birilerine hatırlatmaya çalıştık. Ama malesef o günden bu yana Denizli yerel yönetiminde bir tık dahi yok… Neyse burdan politika derler sonra..
  3. projende yanındayız. 2 si ile belki bir şeyleri htırlattık.. Fakat küçükken duyduğum bir kelime vardı Allah’ın hakkı 3 tür.. işte ordan esinlendim. Belki bu 3.ncüsü birşeyleri başlatır.

 4. ümit

  Şubat 15, 2017 at 3:25 pm

  merhaba emre abi denizliden ümit ben umarım iyisindir engelleri aşmak için farkındalık yaratabilmek için pedala basmaya nedersin ? doğrusu ben çok ama çok isterim..

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı