Duck Soup

1927 yapımı Laurel & Hardy filmden mi, yoksa 1933 Marx Brothers yapımı aynı isimli filmden mi esinlendiler bilemiyoruz ama duck Soup yani (Ördek Çorbası) isimli bu restoran Londra Soho’da ki en iyi yemek alternatiflerinizden biri olabilir.

Eklektik Avrupa tarzı yemekler sunan bu restoran meşhur Dean Sokağı üzerinde. Bu sokağa paralel Frith ve Greek sokaklarında muhteşem restoranlar keşfettiğimiz gibi, Duck Soup’u uzun zaman önce keşfetmemize rağmen bir türlü ziyaret edememiştik. Bu öğlene kısmetmiş.

Toplam 40 kişi ağırlayabilen restoran minimalist. Kola ve gazlı içecekler satılmıyor. Sadece şarap, bira, limonata ve envai çeşit kokteyl var. Sürekli güzel müzik çalışıyor.

Müzik bir pikap vasıtasıyla anifen geliyor ve akşam sesi çok azda olsa artıyor. İsteyen müzik plaklarını getirme ve çalma şansına sahip. Grup olarak buraya gidip, plağınızı yanınızda götürürseniz sağlam bir gece sizi bekler…

Mönü’de küçük tabaklarda atıştırmalıklar var. Bunlar 5-8 GBP arası ve mönü’de bar bölümünde geçiyor. Ana yemekler ise 14 GBP. Ana yemeklerin tabakları çok büyük aç olsanız bile tek tabak yemek neredeyse doyurucu.

Biz yemek olarak beyaz peynir ve yoğurt karışımı ekşili bir ezme alıyoruz. Yanında sıcak pideler var. Ayrıca soğuk liğme edilmiş biftek , limonlu ve tartar gibi hazırlanmış. Kızarmış ekmek dilimi ile servis ediliyor.

Bunun dışında Sedef ise kocaman bir uskumru denedi. Tam kıvamında pişmiş ve çok sade ama doyurucu idi. Aklımız alamasakta kuzu eti ve kayısı ile servis yapılan yemekte kaldı. Eğer kalabalık iseniz alt kattaki alan ve barın arkasındaki alana 3-4 kişi üstü rezervasyon yapılıyor ancak sadece Çarşamba-Cuma arası. Diğer günler bir soho klasiği uygulanıyor. İlk gelen oturur arkadan gelen sıra bekler.

İçecek olarak ben Vedett Belgian lager bira, Sedef ise Sicilya Limonatası alıyor. Bira gerçekten içtiğim enteresan Lager biralardan biri.

Soho’ya gelirseniz Şef Julian Biggs, Clare Lattin veRory McCoy, tarafından yönetilen bu restoranı denemenizi öneririm.

Diğer restoran önerilerimiz için okumayı ihmal etmeyin:

http://www.geziyorum.net/kategori/yemek-keyfi-food/

Adres: 41 Dean Street London W1D 4PR 020 7287 4599
Web: http://www.ducksoupsoho.co.uk/Ducksoup.html

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir