Yemek

Duck Soup

1927 yapımı Laurel & Hardy filmden mi, yoksa 1933 Marx Brothers yapımı aynı isimli filmden mi esinlendiler bilemiyoruz ama duck Soup yani (Ördek Çorbası) isimli bu restoran Londra Soho’da ki en iyi yemek alternatiflerinizden biri olabilir.

Eklektik Avrupa tarzı yemekler sunan bu restoran meşhur Dean Sokağı üzerinde. Bu sokağa paralel Frith ve Greek sokaklarında muhteşem restoranlar keşfettiğimiz gibi, Duck Soup’u uzun zaman önce keşfetmemize rağmen bir türlü ziyaret edememiştik. Bu öğlene kısmetmiş.

Toplam 40 kişi ağırlayabilen restoran minimalist. Kola ve gazlı içecekler satılmıyor. Sadece şarap, bira, limonata ve envai çeşit kokteyl var. Sürekli güzel müzik çalışıyor.

Müzik bir pikap vasıtasıyla anifen geliyor ve akşam sesi çok azda olsa artıyor. İsteyen müzik plaklarını getirme ve çalma şansına sahip. Grup olarak buraya gidip, plağınızı yanınızda götürürseniz sağlam bir gece sizi bekler…

Mönü’de küçük tabaklarda atıştırmalıklar var. Bunlar 5-8 GBP arası ve mönü’de bar bölümünde geçiyor. Ana yemekler ise 14 GBP. Ana yemeklerin tabakları çok büyük aç olsanız bile tek tabak yemek neredeyse doyurucu.

Biz yemek olarak beyaz peynir ve yoğurt karışımı ekşili bir ezme alıyoruz. Yanında sıcak pideler var. Ayrıca soğuk liğme edilmiş biftek , limonlu ve tartar gibi hazırlanmış. Kızarmış ekmek dilimi ile servis ediliyor.

Bunun dışında Sedef ise kocaman bir uskumru denedi. Tam kıvamında pişmiş ve çok sade ama doyurucu idi. Aklımız alamasakta kuzu eti ve kayısı ile servis yapılan yemekte kaldı. Eğer kalabalık iseniz alt kattaki alan ve barın arkasındaki alana 3-4 kişi üstü rezervasyon yapılıyor ancak sadece Çarşamba-Cuma arası. Diğer günler bir soho klasiği uygulanıyor. İlk gelen oturur arkadan gelen sıra bekler.

İçecek olarak ben Vedett Belgian lager bira, Sedef ise Sicilya Limonatası alıyor. Bira gerçekten içtiğim enteresan Lager biralardan biri.

Soho’ya gelirseniz Şef Julian Biggs, Clare Lattin veRory McCoy, tarafından yönetilen bu restoranı denemenizi öneririm.

Diğer restoran önerilerimiz için okumayı ihmal etmeyin:

http://www.geziyorum.net/kategori/yemek-keyfi-food/

Adres: 41 Dean Street London W1D 4PR 020 7287 4599
Web: http://www.ducksoupsoho.co.uk/Ducksoup.html

Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı