Kamp

Doğa ve Ayakkabı

Yeni bir yürüyüş ayakkabısı aldınız. Evet çok sertler, hele alışık değilseniz ilk kullanımda sizi rahat ettirmek yerine tam bir işkenceye dönüşebilirler. Bunu yaşamamak için aşağıdaki tavsiyelerimizi göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Herşeyden önce acele etmemeniz gerekiyor. Ayakkabıların ayağınıza alışması ve sizin ayakkabılara alışmanız için bir miktar zamana ihtiyacınız var. Unutmamanız gereken bir şey var ayaklarınız ayakkabılar kadar sert değillerdir. O yüzden ilk dikkat etmeniz gereken, ayakkabıyı kullanmaya başlamadan en geç bir hafta kadar önce satın almaktır.

Değişik marka ya da model ayakkabıların açılmaları farklı süreler alabilir. Sert ayakkabıların açılma süresi daha uzun olabilecekken yumuşak bir ayakkabıyı bir hafta içerisinde alıştırabilirsiniz. Özellikle tamamı kalın deriden oluşan ayakkabıların alışması oldukça uzun sürebilir.

Ayakkabıyı mağazada denedikten sonra satın almaya karar vermeden önce mutlaka ayağınıza tam uyum sağladığından ve numaranın doğru seçilmiş olduğundan emin olun. Mutlaka yürüyüş sırasında kullanacağınız tipte bir çorapla deneyerek kararı verin.

Temel ayakkabı alıştırma prosedürü

 

·  Ayakkabıyı aldıktan sonra evin içinde deneyerek başlayın. Mutlaka kullanacağınız çoraplarla birlikte deneyin ve bağcıkların iyice sıkılmış olmasına da dikkat edin. Dilin içeride katlanması ayakkabının rahatsızlık vermesini sağlayacaktır.

 

·  Eğer evde deneme süresi boyunca dayanılmaz rahatsızlıklar hissediyorsanız dışarıda kullanmaya başlamadan önce aldığınız yere götürüp bir başka model ya da numara ile değiştirebilirsiniz. Eğer emin olmadan önce dışarıda giymeye başlarsanız ve ayakkabı ayağınıza vurursa değiştirme şansınız kalmaz.

 

·  Ayakkabının doğru seçildiğine inanıyorsanız artık dışarıda giymenin vakti gelmiştir. Öncelikla ayakkabıyı şehirde basit yürüyüşler yaparak deneyin. En ufak vurma başlangıcında ayakkabıları çıkartın ve ayağınıza bir gün dinlenme süresi verin. Unutulmamalıdır ki ufak sorunlar uzun zaman sonra büyük problemlere yol açabilirler.
Bu şekilde her seferinde yürüdüğünüz mesafeyi ve zamanı arttırarak ayakkabının ayağınıza tam olarak alışmasını sağlayabilirsiniz.

Ayakkabıların ayağınıza tam olarak alışmaları en iyi ihtimalle bir hafta alacağı için ayakkabınızı yapacağınız etkinlikten daha önce almayı unutmayınız.

Keyifli yürüyüşler..

www.maceracumhuriyeti.com


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı