Denizli Şehir Merkezi ve Sunum

| Mart 13, 2007 | 3 Yorum

Denizli‘ye girişte beni Ümit Karşıladı… Ümit bana bu geziyi organize etme ilhamını veren arkadaşım, bisiklet ile beraber tur yapak istediğini belirtti ve ben onu kırmadım ve beraber çok keyifli bir haftasonu geçirdik. Önce Denizli Bedensel Engelliler Derneği lokaline gittik. Ayşegül hn, Vedat bey, Muhammed bey ve diğer tüm Denizli BED yönetim kurulu üyeleri karşıladılar. O kadar sıcak bir ortam ki gerçekten çok keyifli idi. Sonra çok yorgun olduğumdan, Keskin Otel’e beni misafir eden Güngör Keskin’in oteline geçtim. Biraz dinlenme ve temizlikten sonra otelden kısa bir Denizli turu yaptırdı bana Vedat bey ve Ayşegül hn.

Sunum yapacağımız lokasyona geçmeden şehrin önemli yerlerini araba ile gezdik. Özay Gönlüm’ün anıtının fotoğrafını çekince onun ezgileri kulağımda çınladı.

Denizli düzenli sakin bir şehir, pek koşuşturma yok. Pamukkale Üniversitesi‘nde muazzam bir gelişme var. Ve öğrenciler çok şanslı… Daha sonra yaklaşık 90-100 kişinin katıldığı bir sunum yaptım. Engellilerin sorunlarına değindim. Sunum 30 dakika sonrasındaki tartışma ve sohbet de 30 dakika sürdü, sonra önceden hazırladığım 15 dakikalık Video gösterisi ile gezilerimin fotoğraflarını slayt olarak gösterdim. Çok beğenildi.

Daha sonra Pamukkale Üniversitesi‘ lokalinde harika bir yemek yedik.. Beni Denizli BED o kadar güzel ağıradı ki…Tekrar binlerce teşekkürler…

Keşke katılım daha yüksek olsaydı. Gençlerin daha duyarlı davranması ve katılması gerekirdi. Ama ertesi gün bisiklet ve Pamukkale turuna hiç beklenmedik şekilde 1 otobüs dolusu bedensel engelliler derneği üyesi, 4 araba, ve 35 tane bisikletli genç arkadaş katıldı. Bisikletleri ile gelen bedensel engelli arkadaşlarımızın olması bu gezinin amacını perçinledi…

Tags: Denizli Gezisi, Denizli BED, Pamukkale
Etiketler: , ,

Yorumlar (3)

Trackback URL | RSS Feed Yorumları

  1. Misafir dedi ki:

    Denizli güzel bir şehir.

  2. Misafir dedi ki:

    iyide motosiklet bsşlıgı olmalı diiimi tabiiki yinede gayet guzel :sigh

  3. Misafir dedi ki:

    cok güzel yer ama ben gezip göremedim keske gezebilsem:((

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir