Cotswald Lavantaları

| Ekim 18, 2011 | 1 Yorum

Cotswald, Londra’nın 100 mil dışında kuzey batısındaki yerleşim bölgesi. Burayı Haziran ayında gezme fırsatı bulduk. Bölge küçük bir çok tarihi ve güzel yerleşimli kasabayı barındırıyor. Bu kasabalardan en önemlisi Broadway’in yakınında buraya özgü Lavanta bahçelerini ziyaret etme fırsatını bulduk. Çok yakın zamanda bu kasabaları da blogumuzda görebileceksiniz.

Herkes araçları ile durup bu bahçelerde gezip fotoğraf çektiriyor ya da sabun ve evlerine çiçek alabiliyor.

Daha sonra burada bir villayı gezme fırsatı bulduk. Buranın baçesinde ise bugüne kadar gördüğüm en temiz klasik arabalardan birini gördüm.
Adres: Hill Barn Farm, Snowshill, Broadway, Worcestershire WR12 7JY  Tel: 01386 854821
In Snowshill, Worcestershire, part of the North Cotswolds, lies 53 acres of lavender fields. That’s over 70 miles worth of lavender rows. Snowshill is one of the more beautiful areas of the Cotswolds. The Lavender Fields in the very heart of the North Cotswolds.  Lavender plants and toiletries made from essential oils grown and distilled on  the farm. Open: 18 March to 24 December  10.00am to 5.00pm
Etiketler: , , , , ,

Yorumlar (1)

Trackback URL | RSS Feed Yorumları

  1. Aynur KALKAN dedi ki:

    Bozcaada da gördüğüm bir avuç lavanta basımı döndürmüştü güzelliğiyle.. Lavanta tarlasında olmanın güzelliğini hayal bile edemiyorum.. Hayallerimize zenginlik kattığınız için tesekkurler..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir