İngiltere

Cheltenham

Cheltenham gezimizi bundan yaklaşık 5 ay önce gerçekleştirdik. Cotswald kasabalarının en güzellerini gezdiğimi haftasonunda ilk gece konaklama noktamız Cheltenham idi.

Londradan yaklaşık 110 mil uzakta olan bu kasabaya biz araba kiralayıp ulaştık. Çevresinde bulunan şehirleri görmeniz için özellikle aşağıdaki içeriğe ve diğer yazdığımız yazılara göz atmanızı isterim.

Festivalleri ile ünlü şehir iki – üç büyük ana caddeden, büyük parklar ve yeşil alanlardan ve tarihi bnalardan oluşuyor.


Müzik, Caz, Edebiyat ve Fen fetivalleri meşhur. Aslında 1226 yılına kadar uzanan bir tarihi var bölgenin… 1902’den sonra kültür konusunda söz sahibi oluyor ve festivaller sürekli düzenleniyor. 1974’ten sonra ise küçük diğer bölgelere ayrılarak iyice büyüyor.

Işık, yemek, uzay, elektronik ve turizm  gibi alanlarda firmalar bu böle civarında yer alıyorlar. Buraya yaklaşırken yolda büyük alışveriş merkezleri ve toplu alışveriş alanları görmek mümkün.

Cavendish house isimli büyük alışveriş merkezi içerisinde iki michelin yıldızlı bir restoranı da var.

Regent stili mimarisi ve müzeleri ile aslında keyifli bir gün geçirebileceğiniz bir şehir. Biz yorgun bir zamanda geldik tam detaylı gezemesek de güzel bir italyan trattoria’sı keşfettik ve iki kere onda yemek yedik.


     

Kaldığımız otel çok eski ve yüksek tavanlı güzel bir otel idi. Quenns Hotel önemli bir otel grubuna dahil olmuş ve 1800’lerin sonunda yapılmış bir bina. Eski ama hoş.

Akşam ise Viski arında yüzlerce viskiyi deneme şansı blabileceğimiz bir yerde keyifli bir japon viskisi içme fırsatı yakaladım. Park ve bahçeleri İngiltere’deki her yer gibi inanılmaz bir korunma ve bakım içerisinde.


Yeşilin her türlü tonu bu şehirleri ve dışını sarmalamış bir durumda. Cotswald’a giderseniz en azından 2 saat keyifle gezmenizi önereceğim kasabalardan biri.

Cotswald bölgesinde gezdiğimiz kasabaların bol fotoğraflı gezi yazıları için:

http://www.geziyorum.net/stow-on-the-wold/
http://www.geziyorum.net/broadway/
http://www.geziyorum.net/cotswald-lavantalari/
http://www.geziyorum.net/cotswald-araba-muzesi/
http://www.geziyorum.net/bourton-on-the-water/


Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı