Chelsea Flower Show 2014

1913’ten beri süregelen bir geleneksel etkinlik olan Chelsea Flower Show yani Chelsea Çiçek, Bahçe ve Peyzaj şovuna katılma imkanı bulduk. Dünyanın her köşesinden bir sene boyunca bu şov için tasarımcılar ve çiçek yetiştiriciler hazırlanmaktadır. Etkinliğe katılmak için biletleri çok önceden almanız gerekmekte. aksi taktirde giriş mümkün olmamaktadır.

Chelsea-Flower-Show q

 

Londra’daki yakın arkadaşımızın daveti sayesinde bu harika şovu deneyimleme fırsatı buldum. Chealsea Flower Show’un düzenlenmesi yaklaşık 26 gün sürerken, Show sona erdikten sonra toparlanması sadece 4 gün alıyor.

Chelsea-Flower-Show b

Hafta içi sabah 8’den akşam 20.30’a kadar süren Show, cumartesi sabah 8’den akşam üzeri 17.30’a kadar devam ediyor. Şunu belirtmeliyim ki hafta içi açılış saatinden akşam üzeri 16.00’a kadar çok fazla bir kalabalık olmayıp rahat gezilebilir.

Chelsea-Flower-Show d

Güvenlik ve rahat dolaşmak açısından 5 yaş altı çocuk ve puset içeri alınmıyor. Doya doya gezmek, kalabalığı yarıp fotoğraf çekmek uzun zaman aldığından, acıktığınızda mola vermek için restoran, kafe ve piknik yeri bulunmakta.

Chelsea-Flower-Show n

Bilet fiyatları üyelere ve üye olmayanlara göre değişmekle birlikte olup, hangi gün ve saate göre de ayarlanabilmekte. Bitki ve çiçek haricinde bahçe mobilyaları, aksesuarları, kıyafetleri, çardakları, seraları görebilirsiniz.

Chelsea-Flower-Show z2

Yarışma bahçe, pavilion, çiçek tasarımı ve bahçe aksesuarları kategorilerine ayrılmakta. Güney Afrika, Japonya ve Britanya yarışmada en çok beğendiğim ülkeler arasında oldu. Katılımcıların ve gezenlerin tutkusu, doğaya olan ilgi ve saygıları takdire değer.

Chelsea-Flower-Show j

Bütün bir sene boyunca bu etkinliğe hazırlanan kişilere hayran olmamak mümkün değil! Dünyanın her köşesinden gelen katılımcılar inanılmaz tutkulu ve bilgililer. Saatlerce sıkılmadan sorduğunuz sorulara cevap veriyorlar.

Chelsea-Flower-Show o

Bir başka konu ise ziyaretçilerin kıyafetleri! Şapkalar, renkli elbiseler yanında son derece sade gezenlere de rastlamak mümkün. Güzel bir hava da gezmeye gidiyorsanız çimlere yatıp şampanya yada kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Chelsea-Flower-Show p

Önümüzde ki sene için şimdiden tatilinizi ve biletinizi ayarlayın ve kırk yılın başında bir denilen bu etkinliği kaçırmayın derim.

Chelsea-Flower-Show a

Chelsea Flower Show’da çektiğimiz diğer fotoğraflar:
  Chelsea-Flower-Show c

Chelsea-Flower-Show e

Chelsea-Flower-Show f

Chelsea-Flower-Show g

Chelsea-Flower-Show h   Chelsea-Flower-Show k  Chelsea-Flower-Show m    Chelsea-Flower-Show r  Chelsea-Flower-Show t  Chelsea-Flower-Show v   Chelsea-Flower-Show z

Chelsea-Flower-Show z1

Chelsea-Flower-Show z3

Chelsea-Flower-Show z4

Chelsea-Flower-Show z5

Chelsea-Flower-Show z6

Chelsea-Flower-Show z7

Chelsea-Flower-Show u

Chelsea-Flower-Show i

Chelsea-Flower-Show w

Chelsea-Flower-Show y

Chelsea-Flower-Show s

Chelsea-Flower-Show l

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir