İtalya

Castellina in Chianti

Castellina in Chianti, chianti bölgesinin benzer isimli ikinci şehri. Bu şehirde 1 saat kadar kalıp sokaklarda gezdik, çiçekli masa örtüsü aldık, internet kafe’den uzun süre sonra internete bağlandık ve Floransa‘daki otelimize rezervasyon yaptık.

Castellina in Chianti, it is the second city of the Chianti district. We stayed in this city for an hour by wandering around in the streets and bought a tablecloth with flower patterned. And then we connected to the internet in an internet café to make reservations to our hotel in Florence.

CASTELLINA CHIANTI TABELA

Şehir hafif eğimli bir caddeye sahip. Ama asıl görülmesi gereken yer şehrin platoya bakan pencereleri ile şehrin altından geçen tünel. Burası şarap mahzenleri ve sanat evleri olarak kullanılıyor. Gene o meşhur Chianti şaraplarından tatmanız ve almanız mümkün.


The City’s street is slightly slope. Nevertheless, the real must-see places of the city are the windows of the city looking at the plateau and the underground tunnel passing through the city. This tunnel is being used as the wine vault and the art house.  You get to taste the noted Chianti wine.

CASTELLINA CHIANTI SARAP BAGLARI CASTELLINA CHIANTI SARAP BAGLARI CASTELLINA CHIANTI MAHZEN TUNEL

CASTELLINA CHIANTI MAHZEN

Ana Görülecek Yerler

 • Rocca 14. yüzyıldan kalma kulesi
 • San Salvatore Kilisesi
 • Palazzo Ugolini-Squarcialupi
 • Palazzo Bianciardi
 • The Via delle Volte Tüneli

The Main/Key Must-See Places

 • The Rocca Tower dating back to 14th century
 • The San Salvatore Church
 • Palazzo Ugolini-Squarcialupi
 • Palazzo Bianciardi
 • The Via delle Volte Tunnel

CASTELLINA CHIANTI CASTELLINA CHIANTI CASTELLINA CHIANTI

CASTELLINA CHIANTI

Faydalı Bağlantılar/Useful Links

http://www.bing.com/images/search?q=castellina+in+chianti&FORM=BIFD#
http://www.castellina.com/

Haritada/On the Map

castellina_in_chainti_map

Dip Not:

En sevdiğim İtalyan arabalarından biri.  Fiat Panda.  Muhteşem bir araba . Kullanımı kolay,küçük, 4×4’leri bile var. Toscana‘nın dar sokaklı şehirleri için bire bir.

Ps:

One of my favorite Italian cars is Fiat Panda. It is an awesome car! It is easy to use, small and even has 4×4. It is completely convenient to drive in the narrow streets of Toscana.

FIAT PANDA

Tags: İtalya GezisiItaly Trip, Castellina in Chianti İtalya, Castellina in Chianti Italy


1 Yorum

1 Yorum

 1. Çağlar Uzunali

  Eylül 23, 2009 at 1:24 pm

  Kardeş pasaport yeterli değil herhalde bide vize gerekiyordur değil mi?

  Not : Gezip durma sinirimi bozuyorsun gezemeyen biri olarak…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı