Yemek

Cafe Japan

Cafe Japan Londra`nın kuzeyindeki Golders Green bölgesinde bulunuyor. Londra merkezinden buraya gitmeniz için önce Northern line’ı (Siyah Metro Hattı) almanız ve Edware hattına binmeniz lazım. Yolculuk Euston istasyonundan yaklaşık 20dk sürüyor.

Metrodan cıktıktan sonra hiçbir yere sapmadan tam karşınıza doğru yürümeniz ve otobüs duraklarının içinden geçmeniz gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra yukarı doğru çıkan caddede solda kalmanız 1 dakika sonra sol tarafta Cafe Japan’ı karşınıza çıkaracaktır.

Bir tanıdıklarımız ile beraber 4 kişi restorana gidiyoruz. Restoran küçük, rezervasyon şart. Size sadece 1.5 saat oturma izni veriyorlar. Biz servisimizi paar günü 19:00-20:30 arası aldık. Servis hızlı ama yemekler bu hız oranına göre tam doğru pişirilmiş ve inanılmaz lezzetli.

4 Kişi bu yemekte şunları ısmarlıyoruz. Bunları yazmamın sebebi daha sonra Londra gibi bir şehirde buna ödediğimiz bütçenin inanılmaz düşük olması. Birazdan bunu açıklayacağım.

 • 6 Parçalık Somon Sashimi Set
 • 9 Parçalık somon sushi Set
 • Yılan balığı Roll 6 Parça
 • Tuna Balığı Roll 6 Parça
 • Tempura Roll 6 parça
 • Karışık sushi 6 Parça

 

 • 2 Kase Pilav
 • 3 Bira
 • 5 Kola
 • 1 Soda
 • 1 Su
 • 1 Miso Çorbası
 • 1 Somon Teriyaki Izgara
 • 2 Makarel Izgara
 • 1 Top dondurma
 • 1 Japon Doriyaki tatlısı
 • 2 Çay

Tüm bunlara ödediğimiz toplam ücret 90-100 GBP arası. Kişi başı 25 Pound civarı. Bu kadar kaliteli ve taze balığı ve el emeğini ayrıca kaliteli servisi de ekleyince gerçekten insan hayrete düşüyor. Bu rakamı Türkiye için kıyaslarsanız alım gücüne oranla kişi başı 35TL gibi bir rakam olarak hesap edebilirsiniz. Özellikle 24km’lik bir koşu sonrası ben biraz aç olarak gittiğimden normalde iki kişi 35 pound gibi bir rakama çıkmak çok normal (Alkol almadan)

Garsonlar güler yüzlü, hızlı… Ortam temiz ve sıcak… Sushi yemek için aşırı pahalı ve lüks restoranlara gitmeye kesinlikle gerek yok…

Adres: 626 Finchley Road, London, NW11 7RR

Telefon: 020 8455 6854

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts


1 Yorum

1 Yorum

 1. MeTaLlIcA 4-ever

  Kasım 8, 2011 at 12:26 pm

  İngiltere’de en iyi suşi yapan yer

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı