Building Cafe – Galata

| Haziran 24, 2009 | 2 Yorum

Galata çok ciddi bir değişim içinde. Doğan Apartmanı‘nın olduğu sokakta tüm italyan mimarisi içeren binalar yenilenmiş, otel, ofis, kafe olarak kizmet vermeye başlamış. Yeni bir asmalımescti, cihangir doğuyor diyebiliriz. Gezip görmeniz lazım. Tünel’ girişinden Karaköy‘de hemen yanındaki sokaktan yukarı çıkmanız ve Galata Kulesi‘ne geldiğinizde ise sagdaki Serdar-ı Ekrem Caddesine girmeniz gerekiyor. Aynı şekilde Beyoğlu‘ndan gelirken ise tünelin yanındaki aşağıya inen sokak (müzik aletlerinin satıldığı) sizi buraya götürecektir.

Galata was in a serious change that all the buildings that had Italian architecture in the street of Dogan Apartment block were restored and started serving as hotel, office and caffe. You gotta see it. A new Asmalimescit or Cihangir was preparing to be born. You needed to go up the street next to Karaköy from the entrance of Tunel and when you reached to Galata Tower, you needed to take the right side, Serdar-i Ekrem Street. As vice versa, the street coming down next to tunnel (the place where the instruments were sold) would take you there.

Building Cafe tasarımı ve içindeki uzun masası ile dikkat çekiyor.

Building Cafe drew people’s attention with its design and long tables.

Yemek olarak tapas ve basit bir menüsü var. Ben sadece kısa bir zamanım olduğundan 2 tapas’ını denedim. Küçük ama lezzetli idi. Daha uygun fiyatlı olabilirdi. Somon 3.75 TL, Et  3.25 TL. Sadece atıştırmanız için en az 5 tane gerek 🙂 İçmek, parti yapmak vs için ise ideal bir mekan olarak gördüm. İçecek fiyatları pahalı değil.

For food, there were tapas and a simple menu. Since I had a little time, I only tried to tapas, they were small but delicious; though, the prices could be more reasonable. Salmon was 3.75 TL and meat was 3.25 TL and just for snack you at least gotta get 5. For drinking, partying and stuff, it was an ideal place and the liquors were not expensive.

Garsonlar samimi, iyi hizmet gördük, 4-5 kişi vardı. İyi müzik çalıyordu. İçinde bir de dizayn atolyesi var. Burada moda kıyafetleri ve ayakkabıları tasarım ürünlerini görebilirsiniz. Bol dergi ve gazete okumanız ve huzurlu bir süre geçirmeniz için mevcut. Uzun masanın ortasındaki askılarda ise ALCHEMIST markalı vakumlanmış turşu, limoncello ve değişik ürünler satılıyor. Tasarım ve sunuşu enteresan; insanın alası geliyor.

Waiters were sincere, we were served well. There were 4 or 5 people and a good music. In the middle of the long tables, on the hooks, ALCHEMIST brand pickles, lemoncello and other different stuff were sold. The design and the presentation were different that it made people but them. There was also a design workplace in there where you could see fashion clothes, shoes and design stuffs. Also, it was a nice place for reading a lot of magazines and newspaper and had a peaceful time.

Tasarımı yemek ile birleştiren Maksut Aşkar‘ın ürünleri :

The stuffs that combines the designs with foods by Maksut Askar:
http://www.radikal.com.tr/ek_haber.php?ek=cts&haberno=5781

Telefonum yeterli olmadığından dış çekim yapamadım dolayısı ile yukarıdaki bu görsel’i sitelerinden aldım.

Since my phone wasn’t enough for picturing, I took the picture from the net.

Building Cafe‘y’i ve Galata‘nın yeni atmosferini ziyaret etmenizi öneririm…

I highly recommend that you should visit Building Cafe and Galata and see the new atmosphere.

Adres: Serdar-ı Ekrem Caddesi no:27/A Tünel, Beyoğlu 
Tel: 0212 243 0717
Web: www.building.com.tr

Tags: Galata Kulesi, Building Cafe, Alchemist, Maksut Aşkar

Londra`dan beğendiğimiz Kafe , Pub ve restoranlar / Best Food spots & posts from London

Türkiye`den Mekan Önerileri / Turkish Food Related Reviews

Dünyadan Mekan Önerileri / World Wide Food Spots & Posts
Etiketler: , , ,

Yorumlar (2)

Trackback URL | RSS Feed Yorumları

  1. Vadi Efe dedi ki:

    Birkaç aydır geçici olarak Galata’da ikamet ediyorum, tam bu yazdığınız mekanın bir alt sokağında. Özellikle Galata meydanı ve etrafındaki meydanı dik kesen sokaklarda hoş mekanlar var. Doğan Apartmanı etrafında da böyle güzel 3-4 mekan var. Galata meydanında bir çay içmek insanı yazlık bir muhite götürüyor sanki, en azından 1-2 saatliğine nefes alabiliyorsunuz bu kadar kalabalik muhitlerin ortasında.

  2. lidya sadi dedi ki:

    Hazır Galata’dan bahsetmişken Galata meydanından aşağılara doğru tarihi bir binanın içinde ikamet eden tarihi Konak Pastanesinden bahsetmemek olmaz diye düşündüm. Haziran aylarında gelenekselleşmiş moda haftasında değişik takı ve otantik elbiselere bakarken ilk aklıma gelen şeydir Konak pastanesinin terasında kahvaltı etmek ve tersanesiyle, vapurlarıyla, tarihi camileriyle eşsiz İstanbul manzarası karşısında keyif sigaramı yakmak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir