Bisiklet

Bricklane Bikes

Bricklane Bikes Ingiltere`nin kuzeyindeki Bricklane bölgesindeki harika bir bisiklet dükkanı. Single Speed bisikletimi aldığımdan beri bu tarz bisiklet dükkanlarını nerede yakalasam not ediyor ve fotoğraflarını çeker oldum.

Dükkan’ın girişi ve vitrini küçük olmasına rağmen içi oldukça geniş ve hatta arka tarafında aşağıdaki resimlerden göreceğiniz üzere kocaman bir atölyesi ve bisiklet bahçesi bulunuyor.

İçeride çeşit çeşit kadrolar, çelik ve aluminyum bisiklet parçaları mevcut. Tamamen tek vitesli, çelik ağırlıklı ve fixed gear dediğimiz sabit dişlisi olan bisikletler ve bunların el yapımı olarak birleştirilmesini icra etmekteler.Aksesuar olarak deri elcikler, seleler, postacı stili omuz çantaları ve bu bisikletçilerin vazgeçilmez aksesuarları olan önü kısa şapkaların envayi çeşidi mevcut.

Gene tek vitesli bisikletlerde en çok dikkat edilen unsurlardan biride kromaj ve renkli gidonlar. Çeşitli eğimlerdeki gidonları ve özel markaların değişik seçeceneklerini bu dükkanda bulmak mümkün.

Ayrıca firma servis hizmeti de veriyor. İngilterede bisiklet servis fiyatları gerçekten el emeğine verilen değer oranında çok pahalı. Kimse bisiklet dükkanında lastik şişirmiyor. Herkes kapıdaki pompadan ücretsiz yararlanıyor. Ama gidona yeni bir bar tape sarılacaksa fiyatı en az 40-50 liradan başlıyor. Gene aşağıdaki resimden göreceğiniz gibi ikinci el malzemeleri de bu dükkandan almak mümkün. Herkes malzemelerini bırakıp uygun bir fiyat belirliyor ve komisyon karşılığı satabiliyorsunuz. Özellikle evinize yakın ise buranın bir sohbet ve muhabbet merkezi olup bisikleti seven herkesin buluşabileceği bir nokta olması çok keyifli.

Dükkanın arka tarafında ise bir bahçe ve bu bahçede tamir, ikinci el bisikletler ve toplanmayı bekleyen 70-80’li yıllara ait nefis ince çelik kadrolar bekliyor. Bunları kumlayıp, boyayıp orjinal parçaları ile fixed bisiklet yapmak ve bunu adım adım izlemenin keyfi bile paha biçilemez.

Web: http://bricklanebikes.co.uk/
Adress: 118 Bethnal Green Road, London E2 6DG
Tel: 020 7033 9053
Opening Hours: Mon to Fri 9:00 – 19:00, Sat & Sun 10:00 – 18:00
Tube: Shoreditch High Street Station (0.4 km)  Hoxton Station (0.8 km)
Nearby stations:  Shoreditch High Street Rail Station (0.2 km)Yorumları Göster

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı