İngiltere

Bourton-on-the-water

Bourton-on-the-water ismi gibi Bourton kasabasının nehir kenarında olanı. Diğeri de tepede bulunmakta. Cotswald kasabalarını gezerken ilk uğradığımız kasaba.

Bourton-on-the-Water  ana caddesi olan High Street ve içinden geçen nehir kıyısındaki eski tarz evleri ile meşhur.

     

Nehirin ismi River Windrush.Bu nehir sığ ve içinde yürünebiliyor bahar aylarında. Cotswald bölgesi içinde bu kasabaya     Cotswalds’un Venediği ismi veriliyor. Yazın çok fazla turist ağırlayan baharda ise daha sakin bir yer.

     

     

Gezilecek yerler ve yapılacak arasında saymamız gereken başlıca bilgiler:

  • Yazın nehir kıyısında oynanan eski nesil futbol izlemek ve nehire kurulan kaleler sayesinde bolca ıslanmak.
  • Model şehri gezmek. Bu şehir 1e9 oranında küçültülmüş bir versiyon.
  • Cotwalds Araba Müzesini gezmek (Biz gezdik muazzamdı)
  • Birdland parkını ve özellikle değişik papağanları görmek.
  • Her ayın son pazar günü şehir pazarınından alışveriş yapmak.

     

Özellikle nehir İngiltere turizm bakanlığı tarafından korumaya alınmış ve eko turism anlamında burası çok ciddi streril bir alan. su berraklık ve temizlik açısından inanılmaz.

İngiliz Kültür bakanlığı ayrıca 117 binayı ikinci derece ve daha üst dereceden tarihi bina ilan ederek korumaya almış bulunmakta.

     

Evler ve binalar Cotswald tarzı sarı taşlardan imal edilmiş. Pencereler, farklı çatılar ve kaliteli göze hoş gelen işçilikleri ile bu evlerin değeri gerçkten İngiltere tarihi için çok önemli.

Uzun patikalar ve yürüyüş rotaları için özellikle turizm ofisinde bu rotaların haritalarını alıp keyifli yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.  Bu rotalardan biri de Heart of England Way.


Diğer Cotswald bölgesinde gezdiğimiz kasabalar:

http://www.geziyorum.net/stow-on-the-wold/
http://www.geziyorum.net/broadway/
http://www.geziyorum.net/cotswald-lavantalari/
http://www.geziyorum.net/cotswald-araba-muzesi/

 

1 Yorum

1 Yorum

  1. MeTaLlIcA 4-ever

    Aralık 23, 2011 at 11:50 pm

    Hiç sıkmayan, kısa cümleler ve arada bol bol resimlerin olduğu harika bir gezi yazısı. Gerçekten imreniyorum size Emre Bey. Umarım ben de sizin gibi blogu ünlü biri olurum. Çok güzel olmuş, gezi yazısı için teşekkürler. Bu arada Emre bey eğer unutmazsanız fotoğrafları da gönderirseniz sevinirim.(Londra, Reykjavik)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel yazıların her hafta emailinize gönderilmesini istiyorsanız bültenimize abone olun.
Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle, işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

1. Bilgilerin Kullanılması ve Korunması

Üyelerimizle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, kendi sırlarımıza gösterdiğimiz özen derecesinde gizli olarak korunmaktadır. Bu bilgilere ancak, üyemizin talep ettiği hizmeti yerine getirmek amacıyla ve hizmetin gerektirdiği ölçüde, şirketimiz personeli ve sigorta şirketlerinin personeli tarafından ulaşılabilmektedir.

Bilgisayar korsanlığı yoluyla koruma sisteminin etkisiz bırakılması hallerinde doğacak zararlardan dolayı Geziyorum.net sorumluluk kabul etmemektedir.

2. Bilgi Kaynakları

Sizinle ilgili olarak elde ettiğimiz bilgiler, size en uygun hizmeti sunmamızı ve bu hizmetlerin kalitesini sürekli olarak artırmayı temin etmeye yöneliktir. Bu bilgiler aşağıda belirtilen üç şekilde temin edilmektedir.

a. Sizin tarafınızdan sağlanan bilgiler:

Sizin, web sitemizi kullanarak veya e-mail, faks gibi diğer yollarla bize sağladığınız bilgiler tarafımızdan alınmakta ve kaydedilmektedir. Bu yolla elde edilen bilgiler, tamamen sizin özgür iradenizle tarafımıza sağlanmaktadır. Bu bilgileri bize verip vermemekte serbestsiniz. Ancak, size daha çabuk ve kaliteli hizmet sunabilmemiz için, web sitesinde sizden talep edilen bilgilerin tamamını vermenizi öneriyoruz. Ayrıca, talep ettiğiniz hizmetin gerektirdiği zorunlu bilgileri vermemeniz durumunda talebinizin yerine getirilmesinin mümkün olamayacağı tarafınızdan dikkate alınmalıdır.

Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması sizin sorumluluğunuzdadır. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeyiniz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi verilmesi veya beyanlarda bulunulması, talep
ettiğiniz sigortanın geçerliliğini, bizim ve/veya sigorta şirketinin size ve/veya sigortalıya karşı olan sorumluluklarını ve poliçeye dayalı sigorta tazminatı talep haklarını etkileyebilecektir.
Böyle bir durumda Geziyorum.net hiç bir sorumluluk kabul etmez. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi vermeniz nedeniyle Geziyorum.net bir zarara uğradığı takdirde, bu zararı tazmin yükümlülüğü tarafınıza aittir.

b. Otomatik olarak sağlanan bilgiler:

Web sitemizi ziyaretiniz sırasında, bilgisayarlarımızın sizi otomatik olarak tanımasına yarayan ve “cookies” olarak adlandırılan tanımlama sistemi yoluyla, daha önce sitemize yaptığınız ziyaretler, aldığınız hizmetler gibi hususlarda elde edilen bilgilerdir.

Bilgisayarınızın “yardım” menüsünde, bu özelliği kısıtlamak veya tamamen etkisiz hale getirmek için ne yapmanız gerektiğini bulabilirsiniz. Ancak, bu şekilde elde ettiğimiz bilgiler size vereceğimiz hizmetin daha çabuk ve kaliteli olmasında kullanılacağından, bu özelliği açık bırakmanızı öneririz.

c. Diğer kaynaklardan sağlanan bilgiler:

Sigorta poliçelerinizin zamanında yenilenmesi ve adres, telefon numarası gibi bilgilerinizin güncel tutulması gibi amaçlarla, sigorta yaptırdığınız sigorta şirketlerinden, ticaret sicili gibi kaynaklardan elde edilen bilgilerdir.

3. Diğer Kullanım Şartları

Burada belirtilen şartların dışında, web sitemizi ziyaret eden ve/veya hizmet talebinde bulunan herkes, “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümünde belirtilen hükümleri de okumuş ve içeriğini aynen kabul etmiş sayılır.

“Gizlilik Politikası” ve “Kullanım Koşulları ve Hukuki Şartlar” bölümlerindeki hükümler ve bu hükümlerde Geziyorum.net tarafından zaman zaman yapılan değişiklikler, Geziyorum.net ile sizin
aranızda kurulan hukuki ilişkinin tamamını oluşturur ve tarafları bağlar. Aksi yazılı olarak ayrıca kararlaştırılmadıkça, Geziyorum.net‘e karşı, bu hükümlere aykırı hiç bir talepte bulunulamaz ve
hak ileri sürülemez.

Yukarı